Boj za obnovu parkoviska na Karloveskej ulici stále pokračuje. Súd stále nepovolil úpravu

Parkovisko karlova ves.jpg
Foto: ilustračné, www.karlovaves.sk

Obyvatelia Karloveskej čakajú na obnovu parkoviska už niekoľko rokov.

Parkovisko na Karloveskej ulici je už niekoľko rokov v zlom stave a obyvatelia musia dávať poriadny pozor, aby si pri vjazde a výjazde z neho nepoškodili auto. Miestny úrad chce dať parkovisko do poriadku, avšak to zakázal súd. Mestská časť sa súdi so súkromným vlastníkom parcely pod parkoviskom už niekoľko rokov. Miestny úrad, ktorý je na strane obyvateľov, bojuje za obnovu parkoviska ďalej.

Konanie súdov je však natoľko zdĺhavé, že obyvatelia sa vyriešenia situácie tak ľahko nedočkajú. Bez rozhodnutia súdu mestská časť na pozemku nemôže vykonávať nijaké úpravy. Napokon na to doplatia práve obyvatelia, ktorí sa musia so situáciou pasovať denne. Mestská časť má podľa predbežného rozhodnutia súdu zákaz nakladať s parkoviskom, ktoré je aj na parcele súkromného vlastníka, preto nie je dokončená ani dlažba na ňom.

Hoci Karlova Ves súdny spor vyhrala, rozhodnutie nie je platné, pretože protistrana využila možnosť odvolať sa voči rozhodnutiu. Mestská časť si stále stojí za svojím, a to že parkovisko je potrebné uviesť do pôvodného stavu tak, aby slúžilo verejnosti. Na to je však potrebné právoplatné rozhodnutie súdu v prospech mestskej časti, ktoré sa opäť na dlhší čas odďaľuje.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk