Bombové hlásenia a vyhrážky voči škole sa mu nevyplatili. Mladíkovi hrozí 6 rokov za mrežami

Policia vysetrovanie vyhrazanie bomby.jpg

V niektorých správach páchateľ pod hrozbami požadoval zaslanie vysokej finančnej hotovosti na svoju kryptopeňaženku.

Počas decembra 2023 dochádzalo k niekoľkým falošným oznámeniam o umiestnení výbušných systémov v priestoroch strednej školy na Pántoch. Prípady riešila polícia Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave III, až ich napokon úspešne objasnila.

Po intenzívnom vyšetrovaní a operatívno-pátracej činnosti polícia vzniesla obvinenia 17-ročnému D.V. z Bratislavy za spáchanie trestného činu vydierania a šírenia poplašnej správy.

Zasielal výhražné maily

Podľa doposiaľ zabezpečenej dôkaznej situácie prijala SOŠ HSaO, Na pántoch v priebehu od 18. do 20. decembra 2023 celkovo šesť výhražných správ obsahujúcich informácie o bombe v škole. V niektorých správach páchateľ pod hrozbami požadoval zaslanie vysokej finančnej hotovosti na svoju kryptopeňaženku.

Zakaždým po prijatí oznámenia, polícia podnikla nevyhnutné kroky vrátane evakuácie školy a susediaceho ubytovacieho zariadenia. Evakuovaným osobám boli zabezpečené evakuačné autobusy.

Vyšetrovanie a dolapenie študenta

Vzhľadom na závažnosť trestných činov, vydierania a šírenia poplašnej správy, policajti začali rozsiahle vyšetrovanie na domácej aj medzinárodnej úrovni. Získané informácie boli dôkladne analyzované a viedli k vydaní príkazov na vykonanie domových prehliadok na viacerých miestach Bratislavy. Vyšetrovatelia pri prehliadkach zabezpečili dôkazy, ktoré boli kľúčové pre identifikáciu a obvinenie podozrivého.

Zadržaný podozrivý bol identifikovaný ako študent predmetnej školy. Vyšetrovateľ vypracoval podnet na jeho väzobné stíhanie, ktoré schválil aj sudca. Aktuálne je obvinený väzobne stíhaný.

Polícia apeluje na verejnosť: „Takéto konanie sa môže javiť zo strany páchateľa ako žart alebo spôsob, ako sa vyhnúť účasti na vyučovaní, avšak toto konanie má vždy závažné dôsledky!“ Za takýto čin v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody až na 6 rokov, pričom páchateľ môže byť stíhaný väzobne, ako je tomu aj v tomto prípade.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk