Bombu na Farmaceutickej fakulte UK pravdepodobne nahlásila mladá žena, hrozí jej až päť rokov za mrežami

Policia poplasna sprava boma uk.jpg
Foto: Farmaceutická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave, Polícia SR - koláž BratislavaDen.sk

Polícia vypátrala podozrivú osobu zo šírenia poplašnej správy, ktorá sa týkala Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského. Dievča už čelí obvineniu.

V utorok 13. februára 2024 došlo ku krízovej situácii na Farmaceutickej fakulte Univerzity Komenského. Neznámy páchateľ oznámil na fakulte bombu. Podľa zistených informácii malo ísť ženu z okresu Nové Zámky.

V stredu 14. februára vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave III v tejto súvislosti vzniesol obvinenie voči 22-ročnej Laure D. z okresu Nové Zámky. Podozrivá čelí obvineniu z trestného činu šírenia poplašnej správy, ktorá sa týkala Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského.

V utorok prijali zamestnanci uvedenej fakulty a operátor na linke 158 oznámenie, ktoré indikovalo bezprostredné riziko na živote a zdraví osôb nachádzajúcich sa v budove. Oznamovateľka tvrdila, že informáciu získala od neznámeho muža, ktorého údajne mali z fakulty vylúčiť.

Policajné zložky situáciu nepodcenili a okamžite začali s potrebnými opatreniami na zabezpečení bezpečnosti osôb aj preverenie pravdivosti oznámenia. Spolupráca medzi políciou a fakultou bola úzka, pričom sa vykonali aj opatrenia na evakuáciu priestorov.

Rovnako začalo aj trestné stíhanie a následne bola obvinená osoba identifikovaná a stíhaná na slobode. Za uvedený čin hrozí v prípade preukázania viny obvinenej trest odňatia slobody na dobu od jedného do piatich rokov.

Polícia v tomto prípade opäť pripomína, že šírenie poplašnej správy je trestným činom, za ktorý hrozia vážne tresty podľa zákona. Policajný zbor hovorí o trestoch za podobné činy, za ktoré je možné uložiť trest až na dva roky, prípadne za istých podmienok až na osem rokov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk