Brány Volkswagenu sa zatvoria, dôvodom je pravidelná letná celozávodná odstávka

Volkswagen
Foto: SITA/Volkswagen Slovakia

Dôvodom je pravidelná letná celozávodná odstávka, počas ktorej sú naplánované viac ako dve stovky technických aktivít naprieč všetkými prevádzkami a infraštruktúrou.

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastaví od pondelka 17. júla na tri týždne výrobné linky. Ako informovala automobilka, dôvodom je pravidelná letná celozávodná odstávka, počas ktorej sú naplánované viac ako dve stovky technických aktivít naprieč všetkými prevádzkami a infraštruktúrou.

Odstávka poskytuje fabrike čas na rozsiahle prestavby a technické práce, ktoré nie je možné uskutočniť počas plnej prevádzky. V bratislavskom závode zostane niekoľko stoviek zamestnancov, ktorým bude vypomáhať približne 1 700 pracovníkov dodávateľských firiem.

V pláne sú technologické prestavby, inštalácie, výmeny a úpravy výrobných a prevádzkových zariadení, robotov, automatizačnej, manipulačnej a dopravníkovej techniky či integrácia budúcich projektov.

Diať sa tak bude ako v karosárňach, tak aj v lakovni či oboch montážnych halách. Počas odstávky sa odborné tímy sústredia aj na finálne práce pred očakávaným príchodom sériovej výroby novej generácie modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb,“ doplnila hovorkyňa automobilky Lucia Kovarovič Makayová. Počas celozávodnej odstávky sa pravidelne vykonáva aj údržba.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk