Bratislava bude mať v lete 29 pravidelných leteckých liniek

SITA

V tohtoročnom letnom letovom poriadku pribudne na bratislavskom letisku desať nových pravidelných liniek. Turisti budú navyše na chartrových letoch s cestovnými kanceláriami smerovať do 38 prímorských destinácií v pätnástich štátoch.

Z bratislavského letiska bude počas tohtoročného letného letového poriadku možné využívať 29 pravidelných liniek do štrnástich krajín vrátane linky do Košíc. Oproti minulému roku pribudne desať nových pravidelných leteckých spojení, informovala hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Veronika Ševčíková. Turisti budú navyše na chartrových letoch s cestovnými kanceláriami smerovať do 38 prímorských destinácií v pätnástich štátoch. Letný letový poriadok začne platiť v nedeľu 29. marca a potrvá do 24. októbra.

SITA
SITA

Pravidelné linky z Bratislavy v letnej sezóne zabezpečí šesť leteckých spoločností. Ryanair bude prevádzkovať sedemnásť liniek , SmartWings šesť, flydubai spojenie do Dubaja, České aerolínie do Prahy a Košíc, UTAir Aviation do Moskvy a Niki od 5. októbra do Bruselu a Viedne. Ryanair zavedie dve nové pravidelné linky do Atén a Madridu, Travel Service pod obchodnou značkou Smartwings šesť pravidelných liniek do Heraklionu, na Rhodos, do Olbie, Palmy de Mallorca, Burgasu a Tel Avivu. Ryanair po zimnej sezóne bude cez leto opäť lietať do Beauvais, Malagy, Palmy de Mallorca, Trapani a Edinburgu.

Dovolenkové chartrové lety z metropoly SR bude v lete prevádzkovať osem aerolínií. Travel Service zabezpečí prepravu turistov do 38 destinácií, ďalší dopravcovia budú lietať do jedného letoviska – Bora Jet, Corendon Airlines, Freebird Airlines a Tailwind Airlines do Antalye, Bulgarian Air Charter do Burgasu, Nesma Airlines do Hurghady a Tunisair do Monastiru.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk