Bratislava bude opäť dejiskom behu do schodov. Uskutoční sa totiž 3. ročník podujatia UFO vertical sprint

beh do schodov, UFO, Most SNP
UFO watch.taste.groove.

Príležitostní, ale aj profesionálni športovci budú mať tento rok jedinečnú šancu zmerať si svoje sily v unikátnom behu do schodov. V nedeľu 21. júna sa uskutoční 3. ročník UFO vertical sprint.

V rámci podujatia budú súťažiaci musieť vybehnúť po schodoch na bratislavský „lietajúci“ tanier UFO watch.taste.groove. Všetci účastníci budú postavení pred výzvu v podobe 23 poschodí a presne 430 schodov. Prihlásiť sa môžu všetci nadšenci športu, ktorí chcú otestovať svoju kondičku alebo iba „vyskúšať“ inak uzavreté schody na UFO.

beh do schodov, UFO, Most SNP
UFO watch.taste.groove.

Tento rok je UFO vertical sprint zaradený do Slovenského pohára v behu do schodov 2015, ktorého prvými pretekmi boli Europa Bussines Center Towerrunning v Banskej Bystrici a ktorého finále sa uskutoční 17. októbra v Žiline na pretekoch Imunoglukan Beh do neba.

Zároveň sú UFO vertical sprint finálovými pretekmi Towerrunning Grand Prix of Europe 2015, najvyššej kategórie pretekov pod hlavičkou Towerrunning World Association. Očakáva sa preto vysoká účasť pretekárov svetovej špičky v behu do schodov.

beh do schodov, UFO, Most SNP
UFO watch.taste.groove.

Jedným z cieľov UFO vertical sprint je vytvoriť tradíciu tohto športu na Slovensku a zároveň dať všetkým šancu vyskúšať si túto netradičnú disciplínu. Počet pretekárov je limitovaný na 300 bežcov, preto by ste sa v prípade záujmu mali prihlásiť čo najskôr.

Zaregistrovať na preteky sa môžete do 16. júna, prípadne do naplnenia kapacity na stránke http://registrace.sportsoft.cz/mmain.aspx?m=126&lng=sk.

Viac info na www.ufoverticalsprint.sk a www.towerrunning.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk