Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislava, mesto, hrad
ilustračné: depositphotos.com
30. septembra 2015 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Bratislava by sa mala stať atraktívnejšou pre kongresovú turistiku. Mesto prijalo pravidlá

Mestskí poslanci schválili pravidlá podpory kongresových podujatí a z toho plynúcej kongresovej turistiky. S návrhom na vytvorenie pravidiel prišla šéfka mestskej komisie cestovného ruchu Soňa Svoreňová.

Kongresové podujatia mesto doteraz nepodporovalo dostatočne a unikali mu tak výnosné zdroje. Podporou MICE turizmu (ide o stretnutia, incentíva, konferencie, výstavy), priemerná dĺžka podujatia trvá štyri dni, by mohlo mesto získať značné financie.

Keďže tieto podujatia sa väčšinou konajú na jeseň a zimu, čiže mimo hlavnej sezóny, dobre sa dopĺňajú s voľnočasovým turizmom. Pri dobrej propagácii by mesto mohlo rozšíriť sezónu aj na inak „neatraktívne“ mesiace ako január, február či november a december.

Keďže Bratislava má dobrú polohu a je dostupná – takmer z každej európskej destinácie sa do nej dá dostať do dvoch hodín – má obrovský potenciál pre kongresovú turistiku. Navyše MICE podujatia prispievajú k podpore domácich podnikateľov. Účastníci kongresov, ktorí prichádzajú kvôli plneniu pracovných povinností, nám môžu robiť dobrú reklamu vo svete a byť propagátormi voľnočasového turizmu.

Poslanci tiež schválili, aby mesto prijímalo organizačný výbor alebo významných účastníkov kongresu v priestoroch Primaciálneho paláca, aby boli iniciátori kongresu a konferencie z radov vedcov morálne ocenení, aby mestské organizácie a podniky participovali na službách účastníkom kongresu, i to aby boli pre služby kongresového cestovného ruchu sprístupnené reprezentačné mestské priestory.

K pravidlám patrí aj osobné poďakovanie, prevzatie záštity nad podujatím, slávnostný otvárací príhovor k delegátom i priama účasť na kongrese.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X