Bratislava by sa mala stať atraktívnejšou pre kongresovú turistiku. Mesto prijalo pravidlá

Bratislava, mesto, hrad
ilustračné: depositphotos.com

Mestskí poslanci schválili pravidlá podpory kongresových podujatí a z toho plynúcej kongresovej turistiky. S návrhom na vytvorenie pravidiel prišla šéfka mestskej komisie cestovného ruchu Soňa Svoreňová.

Kongresové podujatia mesto doteraz nepodporovalo dostatočne a unikali mu tak výnosné zdroje. Podporou MICE turizmu (ide o stretnutia, incentíva, konferencie, výstavy), priemerná dĺžka podujatia trvá štyri dni, by mohlo mesto získať značné financie.

Keďže tieto podujatia sa väčšinou konajú na jeseň a zimu, čiže mimo hlavnej sezóny, dobre sa dopĺňajú s voľnočasovým turizmom. Pri dobrej propagácii by mesto mohlo rozšíriť sezónu aj na inak „neatraktívne“ mesiace ako január, február či november a december.

Keďže Bratislava má dobrú polohu a je dostupná – takmer z každej európskej destinácie sa do nej dá dostať do dvoch hodín – má obrovský potenciál pre kongresovú turistiku. Navyše MICE podujatia prispievajú k podpore domácich podnikateľov. Účastníci kongresov, ktorí prichádzajú kvôli plneniu pracovných povinností, nám môžu robiť dobrú reklamu vo svete a byť propagátormi voľnočasového turizmu.

Poslanci tiež schválili, aby mesto prijímalo organizačný výbor alebo významných účastníkov kongresu v priestoroch Primaciálneho paláca, aby boli iniciátori kongresu a konferencie z radov vedcov morálne ocenení, aby mestské organizácie a podniky participovali na službách účastníkom kongresu, i to aby boli pre služby kongresového cestovného ruchu sprístupnené reprezentačné mestské priestory.

K pravidlám patrí aj osobné poďakovanie, prevzatie záštity nad podujatím, slávnostný otvárací príhovor k delegátom i priama účasť na kongrese.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk