Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Byvanie byty pixabay.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com

Bratislava chce do roku 2022 dokončiť minimálne 700 nájomných bytov

Bratislavský magistrát chce s Metropolitným inštitútom Bratislavy vypísať na všetky domy architektonické súťaže.

Bratislava plánuje do konca roka 2022 dokončiť minimálne 700 nájomných bytov. Okrem nových bytov chce magistrát získať ďalšie byty rekonštrukciami vlastného majetku a dohodami s developermi a inými partnermi. Celkovo plánuje mesto získať viac ako 1 200 bytov. Informoval o tom portál yimba.sk

Najviac bytov, 887, chce mesto vybudovať vo viacerých lokalitách. Nové domy plánujú postaviť na pozemkoch na Terchovskej ulici, Súhvezdnej, Bazovej, Baltskej, Peknej ceste, Dúbravčickej, Delenej, Šintavskej, Bratskej, Sosnovej, Parkovej, Šustekovej alebo Pastierskej.

Rekonštrukcie aj výstavba

Bytov, ktoré chce mesto rekonštruovať, by malo byť 105. Nachádzajú sa v lokalitách na Zámockých schodoch, na uliciach Ventúrska, Kozia a Pri Habánskom mlyne alebo v priestoroch bývalej lekárne Salvator na Panskej ulici, či v dome na Velehradskej ulici. Na poslednom mestskom zastupiteľstve poslanci schválili odkúpenie domu na Dopravnej ulici na Rendezi, ktorý v minulosti vlastnili železnice a takisto tam plánujú urobiť nájomné byty.

V spolupráci s developermi má vzniknúť 105 bytov. Hlavné mesto umožní zmenou územného plánu stavať developerom vyšší podiel bytov výmenou za vyčlenenie časti jednotiek ako nájomné byty s regulovaným nájmom. Malo by ísť o projekty v mestských častiach Dúbravka, Rača, Ružinov a Petržalka. Zmluvy majú byť uzatvárané v priebehu jesene tohto roka.

Ostatní partneri by mali vytvoriť 150 nájomných bytov. Medzi spoločnosťami, ktoré chcú vytvoriť byty, sú napríklad Kooperativa, Slovenská sporiteľňa alebo Prvá stavebná sporiteľňa. Ďalšiu spoluprácu dohodli s ministerstvom vnútra, ktoré má ubytovňu na Saratovskej ulici, kde je 150 bytov, ako aj s Bratislavským samosprávnym krajom, ktorý má projekty v Záhorskej Bystrici a Karlovej Vsi.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X