Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sadni si projekt sedenie bratislava
Zdroj: bratislava.sk
17. mája 2019 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Bratislava chce oživiť ruch na námestiach, preto prichádza s ďalším projektom Živé námestie

Bratislavský magistrát pracuje na viacerých projektoch, ktorých cieľom je zlepšiť verejný priestor a tým skvalitniť život obyvateľom, ale aj návštevníkom nášho mesta. Takým je aj projekt „Živé námestie“.

Keďže verejné priestory sú dôležité a ovplyvňujú to, ako sa obyvatelia a návštevníci v meste cítia, aký majú k nemu vzťah aj ako verejný priestor využívajú. V Bratislave máme voči verejnému priestoru veľký dlh a mesto pod mojím vedením sa ho bude snažiť naprávať. Hnacou silou zmien bude najmä Metropolitný inštitút Bratislavy, ktorý sa v jednom zo svojich prvých projektov vôbec podujal doslova opraviť verejný priestor na Námestí SNP, Klobučníckej, Treskoňovej ulici a Kamennom námestí. Nadviazali sme na projekt Živé námestie a mňa teší, že nadšenie a nasadenie skvelých ľudí z občianskych združení a dobrovoľníkov, ktorým sa už podarilo zmeniť priestor pred Starou tržnicou má pokračovanie aj v Metropolitnom inštitúte Bratislavy,“ priblížil primátor Bratislavy, Matúš Vallo.

Bratislavský magistrát chce spestriť život na verejných priestranstvách mesta a preto prichádza s ďalším projektom, ktorý nesie názov Živé námestie. Pre projekt boli zozbierané dáta a spracované analýzy, ktoré sa týkajú Námestia SNP a Kamenného námestia. Na základe zozbieraných dát bude vypísaná verejná architektonická súťaž, z ktorej by mala vzísť dlhodobá stratégia rozvoja týchto území.

Súčasťou oživenia námestí sú aj takzvané rýchle riešenia, ktoré je možné urobiť v pomerne krátkom čase a s nižším rozpočtom. Jedny z týchto rýchlych riešení sú už viditeľné pred budovou Starej tržnice (nové sedenie okolo stromov, nové osvetlenie, orez stromov) a na Kamennom námestí (odstránenie čiernych stavieb, vyčistené okolie stromov, obložená metostanica, nové trávnaté plochy so závlahou).

Zredukovaním niektorého mobiliáru sa vytvorí harmonickejší priestor, preto na Námestí SNP a Kamennom námestí bude časť z neho nahradená a počet typov sa tak zníži zo 61 na 17 štandardných typov. Spolu so subjektmi pôsobiacimi na námestiach, ako aj s aktívnymi obyvateľmi z tejto lokality bude magistrát vytvárať takzvanú Lokálnu správu, ktorej cieľom je zefektívniť správu námestí, spájať a poskytovať spätnú väzbu. Lokálna správa sa tak bude starať o mobiliár, ale bude aj zbierať dáta, z ktorých bude možné sledovať efektivitu realizovaných riešení.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X