Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
kvety-zahon-park-parcik-jtre-zelen-gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages
24. septembra 2019 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Bratislava chce zlepšiť stav zelene v hlavnom meste, zisťuje situáciu a snaží sa ju pravidelne kontrolovať

Mesto chce už na jeseň prezentovať časový a priestorový plán novej výsadby s dôrazom na budovanie automatizovaných závlah na miestach, kde to je potrebné.

Bratislavský magistrát chce zlepšiť stav zelene v hlavnom meste a postupne prispôsobovať Bratislavu meniacim sa klimatickým podmienkam. „Pripravujeme pasportizáciu zelene, ktorá nám poskytne dáta o reálnych finančných potrebách aj personálnych, na základe ktorých budeme vedieť prijať primerané opatrenia na zlepšenie stavu zelene v meste,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca bratislavského magistrátu Peter Bubla.

Mesto chce už na jeseň prezentovať časový a priestorový plán novej výsadby s dôrazom na budovanie automatizovaných závlah na miestach, kde to je potrebné: „Mesto uprednostňuje samozavlažovacie nádoby. Pripravujeme aj zoznam drevín, ktoré neodporúčame sadiť, spolu s návrhom na výsadbu nových druhov, ktoré by mali reflektovať na nové klimatické pomery.“

Bratislava má záujem taktiež podporovať tvorbu zelených striech. Mesto má spracovanú stratégiu, ako aj akčný plán na adaptáciu na zmenu klímy. „Aj na základe tejto stratégie požadujeme pri predkladaných investičných zámeroch realizovať vegetačné strechy na všetkých na to vhodných plochých strechách, ale aj vertikálnych konštrukciách, ako sú fasády, múriky, oplotenia a podobne,“ dodal Bubla.

V roku 2017 hlavné mesto pilotne urobilo vegetačnú strechu pri rekonštrukcii plochej strechy na Domove seniorov Archa na Kramároch z tzv. nórskych fondov. Podľa vyjadrenia mesta sa projekt osvedčil a plánujú v takýchto zámeroch pokračovať aj ďalej.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X