Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Magistrat bratislava kandidat kontrolor vyberove konanie praca mapy.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, www.google.com
15. marca 2019 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Bratislava hľadá nového mestského kontrolóra. Mestskí poslanci súhlasili s tým, aby jeho voľba bola verejná

Voľba nového mestského kontrolóra bude verejná a voliť ho budú mestskí poslanci rozhodovať 25. apríla.

Mestskí poslanci rozhodnú 25. apríla o tom, kto bude po novom dozerať na hospodárne a efektívne nakladanie s mestským majetkom, kto bude kontrolovať príjmy a výdavky mesta. Nová voľba je vyhlásená preto, lebo sa súčasný kontrolór hlavného mesta Peter Šinály rozhodol skončiť vo funkcii. V minulosti sa táto voľba vykonávala neverejne, tentokrát to bude opačne.

Záujemcovia o pozíciu sa môžu hlásiť najneskôr do 11. apríla do podateľne Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy, Primaciálne námestie 1, Bratislava, v zalepenej obálke s označením „Prihláška kandidáta na funkciu mestského kontrolóra hlavného mesta SR Bratislavy“ s poznámkou „Neotvárať“. Kandidát môže taktiež zaslať svoju písomnú prihlášku v zalepenej obálke prostredníctvom pošty na adresu Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy, Primaciálne námestie 1, 814 99 Bratislava, s tým, že pod uvedenú adresu je potrebné napísať text „Prihláška kandidáta na funkciu mestského kontrolóra hlavného mesta SR Bratislavy“ s poznámkou „Neotvárať“. V tomto prípade musí byť prezenčná pečiatka podateľne Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy na obálke s najneskorším dátumom 11. apríl.

Prihláška na pozíciu mestského kontrolóra musí obsahovať:

  • meno, priezvisko;
  • adresa trvalého pobytu, príp. prechodného pobytu;
  • najvyšší dosiahnutý stupeň vzdelania, príp. ďalšie doplňujúce formy vzdelania a spôsobilosti;
  • štruktúrovaný profesijný životopis;
  • údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov podľa zákona č. 330/2007 Z. z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov;
  • overená fotokópia dokladu o vzdelaní;
  • kvalifikačným predpokladom na výkon funkcie mestského kontrolóra je ukončené minimálne úplné stredné vzdelanie;
  • koncepciu výkonu funkcie.

Podané prihlášky kandidátov posúdi komisia zriadená mestským zastupiteľstvom, ktorá súčasne vyhodnotí splnenie náležitostí prihlášok jednotlivých kandidátov a vypracuje zoznam kandidátov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X