Bratislava je v užšom výbere na získanie titulu Európske hlavné mesto inteligentného cestovného ruchu

Výhľad na hlavné mesto z vyhliadkovej veže UFO.

Do druhého ročníka súťaže zastrešovanej Európskou komisiou sa prihlásilo 35 miest zo 17 členských štátov EÚ, v užšom výbere je desať miest vrátane Bratislavy.

Do užšieho výberu kandidátov o získanie titulu „Európske hlavné mesto inteligentného cestovného ruchu 2020“ postúpilo desať miest, medzi nimi aj Bratislava. Iniciatíva zastrešovaná Európskou komisiou (EK) o tom informovala vo štvrtok na svojej internetovej stránke. Do súťaže sa pôvodne zapojilo 35 miest zo 17 členských štátov únie.

Cieľom novej iniciatíva EÚ pod hlavičkou „Európske hlavné mesto inteligentného cestovného ruchu“ je odmeniť inovačné a inteligentné riešenia európskych miest v tejto sfére. Pre rok 2019 tento titul získali Helsinki a Lyon. Ocenenie má podľa komisie európskym mestám poskytnúť platformu na spoluprácu a šírenie osvedčených postupov, ktoré podporia inovatívne, udržateľné, inkluzívne a efektívne riešenia.

Dvojicu víťazov druhého ročníka súťaže oznámia na slávnostnej ceremónii v rámci Európskeho fóra cestovného ruchu, ktoré sa uskutoční 9. a 10. októbra tohto roku v Helsinkách.

V desiatke finalistov sú okrem hlavného mesta Slovenskej republiky aj holandské mesto Breda, nemecké mestá Bremerhaven a Karlsruhe, talianske Ravenna a Turín, švédsky Gothenburg, slovinská Ľubľana, španielska Málaga a francúzske Nice.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk