Bratislava má 13 nových sprievodkýň a sprievodcov, uskutočnila sa slávnostná promócia

Bratislava bratislavske kulturne a informacne stredisko sprievodcovia kolaz.jpg
Foto: Bratislavské kultúrne a informačné stredisko - koláž BratislavaDen.sk

Kurz Sprievodca cestovného ruchu s akreditáciou ministerstva je najstarším na Slovensku.

Aktuálny ročník kurzu Sprievodca cestovného ruchu Bratislavského kultúrneho informačného strediska (BKIS) úspešne absolvovalo 13 nových sprievodkýň a sprievodcov. Informovala o tom PR špecialistka BKIS Barbora Lehocká.

Začiatkom júna sa uskutočnila slávnostná promócia, počas ktorej odovzdali budúcim sprievodcom Osvedčenia o absolvovaní akreditovaného vzdelávacieho programu, teda certifikáty, ktoré ich oprávňujú vykonávať sprievodcovskú činnosť.

Kurz Sprievodca cestovného ruchu s akreditáciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR je najstarším na Slovensku. Vznikol v roku 1958 a ako jediný je zameraný špeciálne na históriu Bratislavy.

Štúdium pozostáva z 360 vyučovacích hodín, z teoretickej a praktickej časti v podobe prednášok a prehliadok mesta a kľúčových pamiatkových objektov. Počas slávnostnej promócie bola do Siene slávy – Sprievodca cestovného ruchu BKIS uvedená heraldička a autorka knihy: Heraldické pamiatky Bratislavy – Jana Oršulová.

BKIS vyzýva prípadných záujemcov o profesionálnu prácu sprievodcu Bratislavou, aby sa prihlásili do nasledujúceho ročníka kurzu Sprievodca cestovného ruchu. „Keď má niekto naozaj rád históriu Bratislavy, chce sa dozvedieť viac a preniknúť do hĺbky, tento kurz je ideálny priestor, pretože ponúka naozaj komplexné štúdium. Mapuje Bratislavu od jej vzniku až po súčasnosť, detailne sa venuje architektúre – od začiatkov gotiky až po súčasnosť a navyše ponúka aj rôzne špecifické témy,“ dodáva lektor a vedúci kurzu Ján Vyhnánek.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk