Bratislava má ďalšie drevené úle, včelám vyhovuje život v meste

včely, úľ
Foto: Gettyimages

Včelie produkty sú pokladom prírody a pre ľudské telo prinášajú mnoho pozitívnych účinkov.

Včely sú dôležitou súčasťou kolobehu prírody, sú potravou pre rôzne vtáky a opeľujú rastliny či stromy. Svet zápasí posledné roky s veľkým úhynom včiel a aj preto je veľmi dôležitá ich ochrana.

Projekt mestských včiel naberá za posledné roky v Bratislave čoraz viac na popularite. Mestské prostredie vyhovuje včelám rovnako, ako voľná príroda a vidiek. Úle sú často umiestňované na strechách budov, niektoré firmy volia osadenie na terase či trávniku.

Od mája sú dva drevené úle aj súčasťou Digital Parku II. Nachádzajú sa na jednej zo zelených terás budovy, pričom v nich žije približne 100-tisíc včiel. Za projektom stoja lekárne Dr.Max.

Ďalšie úle v Bratislave nájdeme napríklad na bratislavskom magistráte, na Aupark Tower, v záhrade Miestneho úradu Dúbravka, na streche Slovenskej sporiteľne či v Prezidentskej záhrade.

Viete, aké benefity majú včelie produkty pre ľudské telo a naše celkové zdravie? Propolis dokáže hydratovať či vyživiť pokožku. Samotný med je prírodné antibiotikum, má protizápalové účinky a napomáha lepšiemu spánku. Najvýživnejšou zložkou je materská kašička, ktorú volajú elixír mladosti a zlepšuje dýchanie, psychiku či plodnosť.

Úle v Digital Parku
Foto: Dr.Max

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk