Bratislava má digitálnu zľavovú turistickú kartu, je v nej doprava zdarma a iné výhody

Tourist turisti aplikácia telefon
Foto: ilustračné, GettyImages

Nová verzia karty vo forme mobilnej aplikácie je od augusta dostupná v Google Play aj v App Store a do 15. augusta sa dá kúpiť so zľavou.

Bratislava Tourist Board (BTB) spúšťa predaj digitálnej verzie zľavovej turistickej karty Bratislava Card City & Region. V tlačovej správe o tom informuje hovorca BTB Július Buday, podľa ktorého nová verzia karty vo forme mobilnej aplikácie je od augusta dostupná v Google Play aj v App Store a do 15. augusta sa dá navyše kúpiť so zľavou.

Teraz si ju bude možné stiahnuť ako aplikáciu do mobilu. Bratislava Card City & Region je dostupná vo verziách s platnosťou 24, 48 alebo 72 hodín, pričom ku každému variantu je možnosť dokúpiť aj neobmedzené cestovanie v rámci mesta a regiónu.

Zľavová turistická karta

Zľavová turistická karta Bratislava Card City & Region je na trhu už od roku 2006. Karta aktuálne obsahuje benefity v podobe bezplatných vstupov do 23 múzeí a galérií v meste a regióne, bezplatnú pešiu prehliadku historického centra s profesionálnym sprievodcom a ďalšie desiatky zliav až do výšky 50 percent.

Karta má aj voliteľný benefit v podobe neobmedzeného cestovania verejnou dopravou v meste a regióne. Turisti tak vďaka nej môžu ušetriť aj viac ako 60 eur.

Kartu si doteraz mohli záujemcovia kúpiť v turistických informačných centrách BTB, na recepciách zmluvných hotelov, v zákazníckych centrách Železničnej spoločnosti Slovensko v Bratislave, na autobusovej stanici Nivy a na mnohých ďalších miestach partnerov tohto projektu.

Doprava aj iné výhody

Najlacnejšia verzia karty platná 24 hodín bez dopravy sa dá zakúpiť za 21 eur, 72 hodinová karta s dopravou stojí 32 eur. Pri zakúpení digitálnej verzie karty do 15. augusta získajú všetci zľavu vo výške 10 percent z jej ceny.

Turisti majú hneď po zakúpení karty okamžitý prístup k digitálnym výhodám a zľavám, môžu začať ihneď využívať napríklad bezplatnú MHD. Karta vo forme mobilnej aplikácie má pre užívateľov aj ďalšie výhody.

Môžu si v nej ľahko vyhľadať alebo filtrovať miesta, ktoré chcú v Bratislave navštíviť. Jednotlivé miesta si môžu priamo v aplikácii označiť ako obľúbené a pomocou navigácie sa k nim aj pohodlne dostať.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk