Bratislava má majstra sveta na vodných skútroch

Titulka amrio lamy majster sveta.jpg

Bratislavčan Mário Lamy (33) sa pred pár dňami vrátil z Prowatercross World Championship 2018, ktorý sa organizoval v Naples – Florida (USA), s titulom majstra sveta v jazde na vodných skútroch.

Náš najlepší a najúspešnejší vodný skútrista je prvým Slovákom v histórii Prowatercross World Championship, ktorý sa týchto pretekov zúčastnil. Mário štartoval v kategórii AM RUNABOUT SUPERSTOCK.

V prvej jazde po napínavom súboji skončil na druhom mieste za americkým jazdcom Deanom Harrisom. V druhej jazde suverénne vyhral systémom štart-cieľ. Všetko sa rozhodlo v poslednej jazde. Po štarte bol Mário na druhom mieste, ale v polovici preteku sa mu podarilo predbehnúť Harrisa a s väčším náskokom prísť do cieľa pre svoj majstrovský titul. Mário zužitkoval svoje 20-ročné skúsenosti, a napriek jazde na požičanom skútri s motorom slabším ako jeho súperi, s prehľadom ukázal všetkým svoje číslo #46 na zadnej strane vesty.

Foto 4.jpg

Do Ameriky som išiel bez očakávaní, ale s veľkou túžbou obhájiť svoj titul majstra sveta z roku 2012. Po príchode do areálu pretekov som prechádzal k registračnému stanu pomedzi obrovské kamióny veľkých továrenských jazdcov, ktorý sa týmto športom živia profesionálne a majú niekoľkočlenné tímy mechanikov. Je to nenahraditeľný zážitok stáť sám medzi všetkými týmito hviezdami a už teraz aj mojimi priateľmi. Som vďačný môjmu tímu a sponzorom – LAMY JET team – mojej rodine za veľkú podporu a hlavne za to, že ako prvý Slovák som sa mohol zúčastniť tohto jedinečného preteku. Verím, že v ďalších rokoch budem naďalej reprezentovať Slovensko na svetových podujatiach.“ povedal na záver čerstvý majster sveta na vodných skútroch Mário Lamy.

Foto 2.jpg

Foto 6.jpg
Foto 9.jpg
Image1.jpeg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk