Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Female hands giving red heart
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto: gettyimages
5. decembra 2018 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Bratislava má Srdce na dlani a to si dobrovoľníkov cení

Srdce na dlani bolo odovzdané v 6 kategóriách jednotlivcom, skupinám a projektu. Bratislavské dobrovoľnícke centrum tak každoročne vyzdvihuje výnimočných ľudí, ktorí venujú svoj čas a vedomosti nezištne v prospech druhých, bez nároku na odmenu.

Slávnostné odovzdávanie regionálnych ocenení Srdce na dlani sa konalo 4. decembra v Koncertnej sieni Dvorana VŠMU pri príležitosti Medzinárodného dňa dobrovoľníkov. Záštitu nad podujatím prevzal splnomocnenec vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti Martin Giertl a primátor hlavného mesta SR Bratislava Ivo Nesrovnal.

Dobrovoľníctvo už nie je iba o dobrom pocite z pomoci, ale o nových priateľstvách, ktoré z neho vznikajú. Mnohí z Vás pomáhajú roky a sú tak náhradnou matkou, otcom či najlepším priateľom,“ povedala v príhovore výkonná riaditeľka BDC Gabriela Podmaková.

Atmosféru oceňovania dotvorili tanečno-akrobatická skupina Vertigo a populárna speváčka Sima Martausová. Ocenenie Srdce na dlani vytvoril špeciálne pre túto príležitosť jeden z najoriginálnejších slovenských súčasných výtvarníkov Erik Binder. „Možnosť nominovať svojich dobrovoľníkov, dobrovoľníčky a projekty využilo tento rok 32 organizácií, hodnotiaca komisia opäť udelila aj mimoriadne ocenenie,“ hodnotí projektová koordinátorka BDC Soňa Tatič.

Ocenenia rozdelené do šiestich kategórii získali:

  1. Za dlhodobú dobrovoľnícku pomoc organizácii, Zuzane Vývlekovej z Mládeže ulice.
  2. Ocenenie za dobrovoľníctvo v sociálnej oblasti získala Natália Machalíková z DSS Andreas.
  3. Za dobrovoľníctvo v oblasti zdravotníctva sme ocenili Ľubicu Poliachovú z DS Vŕba.
  4. Za dobrovoľníctvo v oblasti vzdelávania cenu získali Učitelia, ktorí menia svet.
  5. Dobrovoľníckym projektom roka sa stal Malíček, občianskeho združenia s rovnomenným názvom.
  6. Koordinátorkou dobrovoľníkov a dobrovoľníčok sa stala Monika Juríková z OZ Ulita.
  7. Mimoriadne ocenenie získal tento rok projekt OZ Hematit pod názvom Prečo byť darcom krvi?

Bratislavské dobrovoľnícke centrum (BDC) začalo svoju činnosť v roku 2012. Jeho hlavným cieľom je zapájať obyvateľov Bratislavy a Bratislavského kraja do aktivít v prospech mesta, regiónu a ľudí, ktorí to potrebujú a učiť organizácie, ako s dobrovoľníkmi pracovať.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X