Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Female hands giving red heart
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto: gettyimages
5. decembra 2018 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Bratislava má Srdce na dlani a to si dobrovoľníkov cení

Srdce na dlani bolo odovzdané v 6 kategóriách jednotlivcom, skupinám a projektu. Bratislavské dobrovoľnícke centrum tak každoročne vyzdvihuje výnimočných ľudí, ktorí venujú svoj čas a vedomosti nezištne v prospech druhých, bez nároku na odmenu.

Slávnostné odovzdávanie regionálnych ocenení Srdce na dlani sa konalo 4. decembra v Koncertnej sieni Dvorana VŠMU pri príležitosti Medzinárodného dňa dobrovoľníkov. Záštitu nad podujatím prevzal splnomocnenec vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti Martin Giertl a primátor hlavného mesta SR Bratislava Ivo Nesrovnal.

Dobrovoľníctvo už nie je iba o dobrom pocite z pomoci, ale o nových priateľstvách, ktoré z neho vznikajú. Mnohí z Vás pomáhajú roky a sú tak náhradnou matkou, otcom či najlepším priateľom,“ povedala v príhovore výkonná riaditeľka BDC Gabriela Podmaková.

Atmosféru oceňovania dotvorili tanečno-akrobatická skupina Vertigo a populárna speváčka Sima Martausová. Ocenenie Srdce na dlani vytvoril špeciálne pre túto príležitosť jeden z najoriginálnejších slovenských súčasných výtvarníkov Erik Binder. „Možnosť nominovať svojich dobrovoľníkov, dobrovoľníčky a projekty využilo tento rok 32 organizácií, hodnotiaca komisia opäť udelila aj mimoriadne ocenenie,“ hodnotí projektová koordinátorka BDC Soňa Tatič.

Ocenenia rozdelené do šiestich kategórii získali:

  1. Za dlhodobú dobrovoľnícku pomoc organizácii, Zuzane Vývlekovej z Mládeže ulice.
  2. Ocenenie za dobrovoľníctvo v sociálnej oblasti získala Natália Machalíková z DSS Andreas.
  3. Za dobrovoľníctvo v oblasti zdravotníctva sme ocenili Ľubicu Poliachovú z DS Vŕba.
  4. Za dobrovoľníctvo v oblasti vzdelávania cenu získali Učitelia, ktorí menia svet.
  5. Dobrovoľníckym projektom roka sa stal Malíček, občianskeho združenia s rovnomenným názvom.
  6. Koordinátorkou dobrovoľníkov a dobrovoľníčok sa stala Monika Juríková z OZ Ulita.
  7. Mimoriadne ocenenie získal tento rok projekt OZ Hematit pod názvom Prečo byť darcom krvi?

Bratislavské dobrovoľnícke centrum (BDC) začalo svoju činnosť v roku 2012. Jeho hlavným cieľom je zapájať obyvateľov Bratislavy a Bratislavského kraja do aktivít v prospech mesta, regiónu a ľudí, ktorí to potrebujú a učiť organizácie, ako s dobrovoľníkmi pracovať.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X