Bratislava má Srdce na dlani a to si dobrovoľníkov cení

Female hands giving red heart
Ilustračná foto: gettyimages

Srdce na dlani bolo odovzdané v 6 kategóriách jednotlivcom, skupinám a projektu. Bratislavské dobrovoľnícke centrum tak každoročne vyzdvihuje výnimočných ľudí, ktorí venujú svoj čas a vedomosti nezištne v prospech druhých, bez nároku na odmenu.

Slávnostné odovzdávanie regionálnych ocenení Srdce na dlani sa konalo 4. decembra v Koncertnej sieni Dvorana VŠMU pri príležitosti Medzinárodného dňa dobrovoľníkov. Záštitu nad podujatím prevzal splnomocnenec vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti Martin Giertl a primátor hlavného mesta SR Bratislava Ivo Nesrovnal.

Dobrovoľníctvo už nie je iba o dobrom pocite z pomoci, ale o nových priateľstvách, ktoré z neho vznikajú. Mnohí z Vás pomáhajú roky a sú tak náhradnou matkou, otcom či najlepším priateľom,“ povedala v príhovore výkonná riaditeľka BDC Gabriela Podmaková.

Atmosféru oceňovania dotvorili tanečno-akrobatická skupina Vertigo a populárna speváčka Sima Martausová. Ocenenie Srdce na dlani vytvoril špeciálne pre túto príležitosť jeden z najoriginálnejších slovenských súčasných výtvarníkov Erik Binder. „Možnosť nominovať svojich dobrovoľníkov, dobrovoľníčky a projekty využilo tento rok 32 organizácií, hodnotiaca komisia opäť udelila aj mimoriadne ocenenie,“ hodnotí projektová koordinátorka BDC Soňa Tatič.

Ocenenia rozdelené do šiestich kategórii získali:

  1. Za dlhodobú dobrovoľnícku pomoc organizácii, Zuzane Vývlekovej z Mládeže ulice.
  2. Ocenenie za dobrovoľníctvo v sociálnej oblasti získala Natália Machalíková z DSS Andreas.
  3. Za dobrovoľníctvo v oblasti zdravotníctva sme ocenili Ľubicu Poliachovú z DS Vŕba.
  4. Za dobrovoľníctvo v oblasti vzdelávania cenu získali Učitelia, ktorí menia svet.
  5. Dobrovoľníckym projektom roka sa stal Malíček, občianskeho združenia s rovnomenným názvom.
  6. Koordinátorkou dobrovoľníkov a dobrovoľníčok sa stala Monika Juríková z OZ Ulita.
  7. Mimoriadne ocenenie získal tento rok projekt OZ Hematit pod názvom Prečo byť darcom krvi?

Bratislavské dobrovoľnícke centrum (BDC) začalo svoju činnosť v roku 2012. Jeho hlavným cieľom je zapájať obyvateľov Bratislavy a Bratislavského kraja do aktivít v prospech mesta, regiónu a ľudí, ktorí to potrebujú a učiť organizácie, ako s dobrovoľníkmi pracovať.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk