Bratislava má už 42 trvalých odberových miest, ďalšie pribudnú v najbližších dňoch

Odberné miesto v autobusoch Dopravného podniku Bratislava (DPB) na Šafárikovom námestí v Bratislave počas celoplošného skríningového testovania na ochorenie COVID-19, prebiehajúceho od 18. - 26. januára 2021 pod názvom Zachráňme spoločne životy. Bratislava, 23. január 2021.
Foto: SITA/Branislav Bibel

Hlavné mesto ešte počas nasledujúceho víkendu zriadi niekoľko testovacích miest vo vozidlách MHD.

Hlavné mesto má už 42 trvalých mobilných odberových miest (MOM) na testovanie na COVID-19, ďalšie pribudnú v najbližších dňoch. Na sociálnej sieti o tom informoval primátor Bratislavy Matúš Vallo.

V Bratislave je otvorených už 42 MOM, ďalšie pribudnú po podpise zmlúv s ministerstvom zdravotníctva v nasledujúcich dňoch. V plnej kapacite by tak MOM mohli zabezpečovať testovanie v Bratislave už od budúceho týždňa,“ uviedol primátor.

Magistrát v pondelok informoval, že keď sa navýši kapacita trvalých MOM na 100-tisíc testov týždenne, upustí od hromadného víkendového testovania.

Odberové miesta v MHD

Bratislava ešte počas nasledujúceho víkendu zriadi niekoľko dočasných odberových miest vo vozidlách MHD s rezervačným systémom. Vlastné dočasné MOM cez víkend zriadia aj niektoré mestské časti.

Ich kapacita však bude menšia ako počas uplynulých víkendov, preto vás chceme poprosiť, aby ste sa nespoliehali len na tieto dočasné odberové miesta zriadene samosprávami, ale aby ste na pravidelne testovanie využívali hlavne kapacity trvalých MOM,“ upozornil Vallo.

Zoznam trvalých MOM

Priebežne aktualizovaný zoznam trvalých MOM a dočasných odberových miest vo vozidlách MHD zriadených magistrátom je zverejnený na tejto adrese.

Do zoznamu budú postupne pribúdať aj dočasné odberové miesta zriadene mestskými časťami.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk