Bratislava má viac voľných kancelárskych priestorov, mnoho firiem prešlo na nový spôsob fungovania

Apollo Business Centrum
Foto: Google maps

Kým rezidenčných nehnuteľností je v hlavnom meste nedostatok, záujemcovia by nemali mať problém s prenajatím kancelárskych priestorov.

Za nový spôsob fungovania firiem môže vo veľkom pandémia koronavírusu. Veľa firiem obmedzilo investície do kancelárskych priestorov, čo spôsobilo, že trh má na prenájom viac priestorov.

V Bratislave sú nielen voľné priestory, ale čoskoro budú dokončené aj nové. Napriek aktuálnej situácii sa stále snaží mnoho firiem využívať prenajaté kancelárie a to až na 90 %. Mnohé spoločnosti ponúkajú na prenájom aj plochy, ktoré zrovna dokončili, no sú prázdne.

Väčšia ponuka kancelárií na trhu má aj vplyv na ceny. „Vo viacerých prípadoch, samozrejme za určité formy kompenzácie, dochádza ku zníženiu ceny nájmu alebo iným formám úpravy nájmov či poskytnutím nájomných prázdnin v prípade najsilnejších vĺn vývoja pandemického cyklu. Kompenzácie sú robené v rámci kontraktuálnych pravidiel a v drvivej väčšine ide o predlženie doby nájmu,“ vysvetlil risk manažér a odhadca cien zo spoločnosti Lexxus Peter Ondrovič.

Firmy čoraz viac využívajú home office a priestory kancelárií budú slúžiť skôr k meetingom a brainstormingom. Viaceré firmy začínajú investovať do technológií, ktoré umožnia prechod na nový koncept fungovania.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk