Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislava_fashion_map.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
1. apríla 2017 Zaujímavosti od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Bratislava má vlastnú módnu mapu, ukazuje, že slovenskí dizajnéri majú svetu čo ponúknuť

Bratislava Fashion Map vznikla v spolupráci dizajnérky Dany Kleinert so Slovak Fashion Council a Bratislavského samosprávneho kraja. Projekt prináša zoznam aktívnych módnych dizajnérov v Bratislave a jej okolí a podujatia súvisiace s módou, ktoré sa uskutočnia v tomto kalendárnom roku.

Cieľom mapy je podľa slov dizajnérky otvoriť tému módy na Slovensku a v Bratislave a viesť o nej zmysluplný a podnetný dialóg. „Verím, že tá mapa reálne pomôže prostrediu v Bratislave a okolí. Máme veľmi veľa dobrých reakcií. Ľudia, ktorí tu žijú, sú šťastní, že majú takúto mapu a lokálni ľudia sú tiež radi, že takéto niečo existuje. Do budúcna plánujeme aj aplikáciu, no zatiaľ sme sa však rozhodli pre takúto echt vytlačenú verziu, aby sme ju mohli chytiť do ruky,“ dodala.

Radosť neskrývala ani Zuzana Bobíková zo Slovak Fashion Council. „Chcem poďakovať všetkým dizajnérom, obchodom, obchodníkom, majiteľom galérií, galéristom, organizátorom všetkých módnych eventov a podujatí v Bratislave a v okolí, že svoju prácu robia, tak, ako robia – kvalitne, s nadšením a s láskou. Myslím si, že toto je taký krásny dôkaz toho, že Bratislava má módu a má ju rada. Keby sme takúto mapu chceli spraviť pred pár rokmi, dovolím si povedať, že je polovičná, takže sme radi, že dnes vyzerá takto a hlavne vďaka účasti Bratislavského samosprávneho kraja ju môžeme naďalej rozširovať. Dohodli sme sa už na pravidelnej dlhodobej spolupráci a mapu budeme postupne updateovať,“ uviedla Bobíková.

Podľa riaditeľky Odboru turizmu a kultúry Bratislavského samosprávneho kraja Zuzany Šajgalíkovej je mapa zároveň silným nástrojom cestovného ruchu. „Všetci vieme, že v dnešnej dobe už turistovi ten štandard, ktorý mu prináša každá jedna destinácia, nestačí, hľadá pridanú hodnotu a my sme presvedčení, že pridanou hodnotou Bratislavy, keďže je metropolitným regiónom, je obzvlášť takýto druh kultúrneho turizmu, ktorým si myslíme, že sa naše mesto vyznačuje a naši dizajnéri naozaj majú čo ponúknuť svetu. Tá mapa je toho jasným dôkazom. Ja držím mape palce a želám jej veľmi dlhý úspešný život. Budeme ju distribuovať v turistických informačných kanceláriách a na rôznych miestach, ktoré sú pre Bratislavu signifikantné a veríme, že sa to odrazí tak na číslach návštevnosti podujatí, ktoré ponúka, ako aj na posilňovaní značky Bratislavy,“ povedala Šajgalíková.

Máp zatiaľ vytlačili 5 000 a distribuovať ich budú na 130 miestach v Bratislave a jej okolí.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X