Bratislava mala dostať na základe tajnej dohody 50 miliónov eur, Vallo tvrdenia odmieta

Pohľad na Bratislavu z najvyššieho poschodia prvého slovenského mrakodrapu Eurovea Tower v Bratislave počas novinárskeho dňa, na ktorom informovali o výstavbe a sprístupnení jednotlivých funkcií rozšírenej Eurovea
Foto: SITA/Diana Černáková

Tvrdenia Igora Matoviča a Milana Vetráka podľa primátora opäť stavajú hlavné mesto proti zvyšku Slovenska.

Tvrdenia Igora Matoviča a Milana Vetráka o tom, že Bratislava má s novou vládou dohodu, že dostane 50 miliónov eur na úkor iných miest a obcí Slovenska, sú nezmyslom. Uviedol na sociálnej sieti primátor Bratislavy Matúš Vallo.

V snahe vyvolať závisť a v duchu najhorších tradícií ich predchodcov, opäť stavajú naše mesto proti zvyšku Slovenska. Ako Bratislavčania s tým máme dostatok negatívnych skúseností a nepotrebujeme ďalšie. Páni poslanci, ak už nedokážete byť užitoční, tak aspoň nášmu mestu neškoďte,“ vyhlásil primátor.

Faktom podľa Valla je skutočnosť, že ak by Bratislava 50 miliónov eur skutočne dostala, bolo by to stále menej peňazí ako predošlá vláda mestu zobrala. „Pána Ľudovíta Ódora osobne nepoznám, stretol som ho raz v živote, aj to pred niekoľkými rokmi. Úprimne sa však na spoluprácu s jeho vládou teším,“ poznamenal primátor.

Ako dodal, verí tomu, že po štyroch rokoch si do premiérskeho kresla zasadol človek, pre ktorého nebude Bratislava terčom zlomyseľnosti, ale ktorý sa aj na financovanie hlavného mesta dokáže pozrieť racionálne, bez predsudkov a bez emócií.

Vetrák na tlačovej besede uviedol, že by mala Bratislava dostať 50 miliónov eur a to na základe tajnej dohody. Dodal vysvetlenie, že pre pokles cien energií sa pôvodná suma 200 miliónov eur, ktorá bola určená na energie pre samosprávy, neminula. Z tejto sumy zostalo približne 50 miliónov eur z celého Slovenska. Ako Vetrák vysvetlil, dozvedeli sa informácie z prostredia Úradu vlády SR, ako aj z ďalších rezortov štátnej správy, že sa pripravuje dohoda výlučne s Bratislavou, a teda, aby sa daných 50 miliónov eur dalo iba Bratislave. Ako Vetrák ďalej uviedol, je to na úkor všetkých obcí a miest na Slovensku a správne by bolo spravodlivé rokovanie s mestami a obcami na celom Slovensku o tom, akým spôsobom by sa 50 miliónov eur dalo medzi ne férovo rozdeliť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk