Bratislava nakúpi z eurofondov nové a moderné električky, dostane 70,5 milióna eur

Nákup nových električiek z eurofondov
Foto: SITA/ Ľudovít Vaniher

Mesto plánuje nakúpiť 30 nových električiek. Chce nimi nahradiť niektoré 20-ročné električky, ktoré stále premávajú.

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová odsúhlasila nákup 30 električiek. Poputuje na ne 70,5 milióna eur.

Modernizácia dopravy

Dopravný podnik Bratislava použije eurofondy na 2 národné projekty Obnova vozového parku električiek v Bratislave – 3. etapa a Električky pre Bratislavu. Cieľom je zvýšiť atraktivitu verejnej dopravy a zároveň zlepšiť životné prostredie v mestách.

Nové nízkopodlažné a veľkokapacitné električky prinesú pre cestujúcich väčší komfort. Taktiež sa zvýši plynulosť a rýchlosť cestovania. Nahradiť by mali tak niektoré električkové linky, na ktorých sa dodnes používajú viac ako 20-ročné električky.

Andrej Ďuriš z Ministerstva dopravy a výstavby SR informoval, že súčasťou modernizácie MHD bude moderný tarifný a informačný systém, ktorého súčasťou bude tiež palubný počítač či automatické počítanie cestujúcich. Nebude chýbať Wifi pripojenie.

Investujú sa ďalšie eurofondy

Ďuriš dodal, že investície z eurofondov budú do modernizácie dopravy určite pokračovať. Pre mesto je otázka kvalitnej a spoľahlivej verejnej dopravy kľúčovou.

Podľa odhadov sa v Bratislave počas dňa zdržiava okolo 650-tisíc ľudí. Aktuálne sa využíva 9 električkových liniek na trase 43 kilometrov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk