Bratislava nasleduje veľkomestá s tímom Nočnej pomoci, skupinky budú prispievať k bezpečnosti a znižovaniu rizík

Nocný zivot stráženie pokoj poriadok bezpečnosť
Foto: ilustračné, GettyImages

Budú ho môcť využiť ľudia, ktorí potrebujú odprevadiť domov, stratili sa od skupiny, či nemajú s kým bezpečne počkať na zastávke.

Bratislava hľadá dobrovoľníkov do tímu Nočnej pomoci, ktorý bude v uliciach hlavného mesta počas najfrekventovanejších víkendových hodín.

Ako informuje magistrát na sociálnej sieti, okrem mestskej polície, štátnej polície či záchrannej zdravotnej služby bude po novom k bezpečnosti a znižovaniu rizík v nočnej Bratislave prispievať aj dobrovoľnícka Nočná pomoc tzv. Armády špásy.

Tá sa bude v piatky a soboty od 23.00 do 3.00 hod. sústreďovať na miesta, kde sa koncentruje nočný život a bude mať sedem členov.

Nočnú pomoc budú môcť využiť ľudia, ktorí potrebujú odprevadiť domov, stratili sa od skupiny, stratili telefón, kabelku alebo peňaženku, nemajú s kým bezpečne počkať na zastávke alebo potrebujú niekoho, kto im podá pohár vody či poradí v aktuálnej situácii.

Bratislava tak nadviaže na podobné koncepty, ktoré už fungujú v zahraničí ako Street Angels, Night Owls, Night Safe, Community Patrol, Guardians a iné,“ konštatuje samospráva s tým, že ide o služby, ktoré preventívnymi krokmi pomáhajú zmenšovať mieru ohrozenia, ktorú niekedy nočný život predstavuje.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk