Bratislava neuspela v opakovanej dražbe pozemkov pri areáli Mičurin v blízkosti Horského parku

Ekoiventa micurin kupalisko.jpg

Mesto bude v súvislosti s projektom v areáli striktne sledovať jeho súlad s územným plánom.

Bratislava neuspela pri opakovanej dražbe pozemkov pri areáli Mičurin v blízkosti Horského parku. Na sociálnej sieti to dnes uviedol primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

V opakovanej dražbe mesto nezvíťazilo, vyhral iný účastník. Mesto bude v súvislosti s projektom v areáli Mičurin striktne sledovať jeho súlad s platným územným plánom,“ deklaroval Vallo.

Mestské zastupiteľstvo v septembri schválilo plán mesta zapojiť sa do dražby pozemkov, zástupcovia mesta sa zúčastnili na prvej aj opakovanej dražbe.

Spoločný postup

Napriek našej snahe ministerstvo školstva nepristúpilo k spoločnému postupu, ktorý by posilnil naše možnosti získať tieto pozemky v dražbe. Bez podpory ministerstva boli naše reálne možnosti aj predstavy o koncovej cene (približne 7 miliónov eur) iné, ako bola vyvolávacia cena v dnešnej opakovanej dražbe,“ vysvetlil primátor.

Predmetom záujmu hlavného mesta boli pozemky, ktoré tvoria prístupovú cestu ku kúpalisku Mičurin a pozemky, na ktorých sa kedysi nachádzalo detské ihrisko a športoviská.

Uzatvorený areál

Areál je v súčasnosti z väčšej časti uzatvorený, oplotený a nie je prístupný pre verejnosť. V areáli sa nachádza letné kúpalisko, budova Ekoiuventy, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou, ďalšie zelené plochy, ako aj borovicový lesík.

Budova Ekoiuventy a letné kúpalisko sú v správe Ministerstva školstva SR, zvyšok areálu je spustnutý a súkromník ho ponúkal do dražby. Mesto chcelo areál získať s podporou ministerstiev a zachrániť ho tak pred developerskou výstavbou.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk