Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
električková trať, Petržalka
Foto: www.bratislava.sk
13. decembra 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Bratislava organizuje verejné prerokovanie k pokračovaniu električkovej trate v Petržalke

Hlavné mesto organizuje 14. decembra verejné prerokovanie k pokračovaniu električkovej trate do Petržalky až po Janíkov dvor s cieľom prerokovania hodnotenia správy projektu z hľadiska posudzovania vplyvu na životné prostredie.

Verejné prerokovanie sa bude konať dňa 14. decembra o 16.30 hod. v Zichyho paláci na Ventúrskej ulici č. 9 v Bratislave. Ide v poradí o druhé verejné prerokovanie, predchádzalo mu predstavenie projektu, ktoré sa konalo na verejnom prerokovaní v marci 2016.

Cieľom plánovaného prerokovania je hodnotenie správy projektu „Nosný systém MHD, prevádzkový úsek Janíkov dvor – Šafárikovo námestie v Bratislave, 2. časť Bosákova ulica – Janíkov dvor“, ktorého predkladateľom je hlavné mesto. Plánovaná 2. etapa projektu nadväzuje na 1. etapu projektu Nosného systému MHD do Petržalky. Pôvodná projektová dokumentácia z roku 2012 bola upravená tak, aby zohľadňovala pripomienky občanov a možnosti financovania z fondov EÚ.

Električková trať bude s napojením na súčasnú MHD tak, aby sa maximálne využila električková doprava cestujúcimi z mestskej časti Petržalka do mestskej časti Staré Mesto. Nebude sa teda realizovať výstavba žiadnej súbežnej cestnej komunikácie, ktorá bola v tomto území pôvodne plánovaná. Stavebné práce na druhej etape projektu nosného systému mestskej hromadnej dopravy sú plánované na obdobie 2018 – 2020.

Verejnosť môže navyše do správy o hodnotení nahliadnuť v dňoch od 30. novembra do 30. decembra na prízemí budovy Magistrátu hl. mesta SR Bratislavy, Primaciálne nám. 1, v priestoroch Služieb občanom/FRONT OFFICE.

Každá pripomienka, ktorá je z pohľadu verejnosti zásadná, musí byť doručená v písomnej forme priamo Okresnému úradu Bratislava, odbor starostlivosti o ž. p., oddelenie ochrany prírody a vybraných zložiek ž. p., Tomášikova 46, 832 05 Bratislava 3 do 30. decembra 2016.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X