Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jablkové hodovanie, Nové Mesto
ilustračné: SITA
30. septembra 2018 Podujatia a akcie Bratislava od Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Bratislava oslávi úrodu jabĺk na podujatiach s názvom Jablkové hodovanie

Čerstvé a sladké jablká pripravené na rôzne spôsoby. Mušt, cider či jablčná šťava – to všetko čaká návštevníkov podujatia Jablkové hodovanie. 

Prvý októbrový víkend bude, už tradične, aj tento rok patriť oslave jabĺk. Vo viacerých mestách a mestských častiach bude Jablkové hodovanie, ktoré je obľúbeným podujatím všetkých milovníkov tohto ovocia. Hodovanie návštevníkom prináša do domácností nové recepty na sladké či slané koláče, zároveň budú môcť ochutnať aj netradičné pochúťky. K dispozícií budú stánky s rôznymi jablčnými muštami alebo čerstvo pozberané jablká od miestnych pestovateľov.

V sobotu 6. októbra sa Jablkové hodovanie koná v Devínskej Novej Vsi od 11. hodiny. Vrámci sprievodného programu sa predstaví detský folklórny súbor Kobylka a Los Saranchos. Pre detičky budú pripravené tvorivé dielne. V tom istom čase sa bude konať hodovanie aj v Modre. Jablkové hodovanie bude prebiehať od 10. do 18. hodiny. V tomto čase si návštevníci vychutnajú country koncerty, bluegrass folk a trampské skupiny.

jablkové hodovanie, seniori
SITA

V nedeľu 7. októbra sa môžu na takéto podujatie tešiť obyvatelia Limbachu. Na nádvorí obecného úradu bude od 10. do 18. hodiny prebiehať výstava obrazov a predaj hand made výrobkov Tatiany Kozákovej. V čase od 14. do 18. hodiny bude zaujímavou atrakciou Jablková cesta, ktorá bude ponúkať návštevníkom rôzne súťaže a niekoľko tvorivých dielní s jabĺčkami. O program na podujatí sa postarajú vystúpenia limbašských detí, skupina Sekvoja, ktorá zahrá na ľudovú nôtu a napokon zahrá dychová skupina Grinavanka.

Prvé Jablkové hodovanie sa konalo už v roku 2008 v Modre. Tento nápad predstavilo Malokarpatské osvetové stredisko v Modre a organizuje sa pre potreby projektu Kultúrno-kreatívne oživenie tradícií. Projekt je spolufinancovaný  z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Rovnaké jablkové podujatia sa budú konať aj v Petržalke, v Novom Meste, v Limbachu, v Dunajskej Lužnej či v Jabloňovom.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X