Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nové pitné fontánky
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
oto: SITA

Bratislava počas leta umiestni v centre cisterny s pitnou vodou, v meste nájdete aj pitné fontány

Od pondelka predĺžili otváracie hodiny na niektorých bratislavských kúpaliskách.

Bratislavský magistrát umiestni v centre mesta na Hlavnom a Kamennom námestí cisterny s pitnou vodou v prípade, že teplota počas niekoľkých dní presiahne 30 stupňov Celzia. Hlavné mesto chce týmto spôsobom pomôcť obyvateľom a návštevníkom Bratislavy prekonať vysoké letné teploty. Informoval o tom hovorca bratislavského magistrátu Peter Bubla.

Okrem cisterien sú nepretržite k dispozícií fontánky s pitnou vodou. Tento rok ich je spustených desať a nachádzajú sa na Župnom námestí, Hlavnom námestí, dve na Hviezdoslavovom námestí, Námestí SNP, v Pálffyho paláci na Panskej ulici, na Nádvorí na Bielej ulici, vo dvore Palugyayovho paláca na Zelenej ulici, na Sedlárskej ulici a v Grasalkovičovej záhrade.

Na osvieženie môžu Bratislavčania využiť aj viaceré kúpaliská, ktorých prevádzku zabezpečuje Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STARZ). „Od pondelka 24. júna sme predĺžili otváracie hodiny na niektorých mestských kúpaliskách. Kúpaliská Rosnička v Dúbravke, Tehelné Pole v Novom Meste a Delfín v Ružinove sú otvorené od 9.00 do 20.00 hod. a kúpalisko Lamač od 10.00 – 19.00 hod. Okrem toho sú k dispozícii kúpaliská Zlaté Piesky, Krasňany a tento piatok otvoria aj kúpalisko Rača,“ uvádza Bubla. Podrobný rozpis otváracích hodín nájdu záujemcovia na stránke STARZ-u.

Mapa_pitne_fontany.jpg
Zdroj: bratislava.sk

Rozprašovače vodnej hmly sú ďalším spôsobom, ako sa osviežiť počas tropický dní v Bratislave. V meste je aktuálne plne funkčných šesť rozprašovačov, ktoré fungujú na princípe atomizácie vody na mikročastice vodnej hmly, ktorá sa odparí.

Celkovo ich je nainštalovaných šesť a umiestnené sú na Hviezdoslavovom námestí pri Ganymedovej fontáne, Námestí SNP pri fontáne Lev s erbom, Námestí Martina Benku, Dulovom námestí, v Parku Andreja Hlinku a v Medickej záhrade. V júli pribudne rozprašovač aj na Hlavnom námestí v blízkosti Maximiliánovej fontány.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X