Bratislava počas leta umiestni v centre cisterny s pitnou vodou, v meste nájdete aj pitné fontány

Nové pitné fontánky
oto: SITA

Od pondelka predĺžili otváracie hodiny na niektorých bratislavských kúpaliskách.

Bratislavský magistrát umiestni v centre mesta na Hlavnom a Kamennom námestí cisterny s pitnou vodou v prípade, že teplota počas niekoľkých dní presiahne 30 stupňov Celzia. Hlavné mesto chce týmto spôsobom pomôcť obyvateľom a návštevníkom Bratislavy prekonať vysoké letné teploty. Informoval o tom hovorca bratislavského magistrátu Peter Bubla.

Okrem cisterien sú nepretržite k dispozícií fontánky s pitnou vodou. Tento rok ich je spustených desať a nachádzajú sa na Župnom námestí, Hlavnom námestí, dve na Hviezdoslavovom námestí, Námestí SNP, v Pálffyho paláci na Panskej ulici, na Nádvorí na Bielej ulici, vo dvore Palugyayovho paláca na Zelenej ulici, na Sedlárskej ulici a v Grasalkovičovej záhrade.

Na osvieženie môžu Bratislavčania využiť aj viaceré kúpaliská, ktorých prevádzku zabezpečuje Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STARZ). „Od pondelka 24. júna sme predĺžili otváracie hodiny na niektorých mestských kúpaliskách. Kúpaliská Rosnička v Dúbravke, Tehelné Pole v Novom Meste a Delfín v Ružinove sú otvorené od 9.00 do 20.00 hod. a kúpalisko Lamač od 10.00 – 19.00 hod. Okrem toho sú k dispozícii kúpaliská Zlaté Piesky, Krasňany a tento piatok otvoria aj kúpalisko Rača,“ uvádza Bubla. Podrobný rozpis otváracích hodín nájdu záujemcovia na stránke STARZ-u.

Mapa_pitne_fontany.jpg
Zdroj: bratislava.sk

Rozprašovače vodnej hmly sú ďalším spôsobom, ako sa osviežiť počas tropický dní v Bratislave. V meste je aktuálne plne funkčných šesť rozprašovačov, ktoré fungujú na princípe atomizácie vody na mikročastice vodnej hmly, ktorá sa odparí.

Celkovo ich je nainštalovaných šesť a umiestnené sú na Hviezdoslavovom námestí pri Ganymedovej fontáne, Námestí SNP pri fontáne Lev s erbom, Námestí Martina Benku, Dulovom námestí, v Parku Andreja Hlinku a v Medickej záhrade. V júli pribudne rozprašovač aj na Hlavnom námestí v blízkosti Maximiliánovej fontány.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk