Bratislava podala pre zrušenie zákazu hazardu na najvyšší súd kasačnú sťažnosť

Hazard pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Na Najvyšší súd SR vo štvrtok doručili kasačnú sťažnosť, ktorou mesto Bratislava napadlo uznesenie Krajského súdu v Bratislave z júla tohto roku vo veci návrhu Krajskej prokuratúry Bratislava na vyslovenie nesúladu všeobecne záväzného nariadenia (VZN) hlavného mesta o zákaze umiestnenia herní na území hlavného mesta.

Ako ďalej uviedla hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, mesto zároveň podalo na najvyšší súd návrh na priznanie odkladného účinku kasačnej sťažnosti. V predmetnej veci nie je najvyšší súd viazaný žiadnymi lehotami.

Opakované hlasovania

Krajský súd v Bratislave rozhodol na júlovom pojednávaní o zrušení zákazu hazardu na území Bratislavy s tým, že zákaz nebol v súlade so zákonom. Znamená to, že herne z mesta nemusia zmiznúť a môžu fungovať aj naďalej. Prokuratúra argumentovala, že predmetom posúdenia protestu bolo, či je možné o jednom všeobecne záväznom nariadení rokovať dvakrát. Mestskí poslanci totiž o zákaze hazardu v Bratislave rozhodli na druhýkrát. Prvýkrát sa im však zákaz nepodarilo schváliť. Podla magistrátu, neexistuje dôvod, aby nemohli o tomto VZN hlasovať dvakrát.

Boj proti hazardu

Hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak vtedy informoval, že súd preskúmal zákonnosť prijatého VZN o zákaze hazardu v Bratislave. Súd podľa neho vylúčil možnosť opakovaného hlasovania. Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal po pojednávaní novinárom povedal, že jednoznačne prehral v Bratislave verejný záujem. Bratislave tak teraz hrozí, že do platnosti sa vráti rozdávanie licencií na prevádzky herní v meste. „Som z toho sklamaný. Hazard prináša mestu zlo, ničí ho a sú za ním rozvrátené rodiny,“ spomenul s tým, že súd hlas Bratislavčanov zmietol zo stola. „Boj proti hazardu v Bratislave nevzdám, počkám si na doručenie písomného rozsudku, poradím sa s právnikmi a budeme vás informovať o ďalšom postupe,“ dodal pred médiami. Na otázku, či môže verejnosť čakať ďalšiu petíciu, odpovedal, že to môže byť jeden z výsledkov rokovaní, nechce však predbiehať. „Mesto postupovalo podľa zákona a nepochybilo,“ uzavrel primátor.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk