Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hazard pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
31. augusta 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Bratislava podala pre zrušenie zákazu hazardu na najvyšší súd kasačnú sťažnosť

Na Najvyšší súd SR vo štvrtok doručili kasačnú sťažnosť, ktorou mesto Bratislava napadlo uznesenie Krajského súdu v Bratislave z júla tohto roku vo veci návrhu Krajskej prokuratúry Bratislava na vyslovenie nesúladu všeobecne záväzného nariadenia (VZN) hlavného mesta o zákaze umiestnenia herní na území hlavného mesta.

Ako ďalej uviedla hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, mesto zároveň podalo na najvyšší súd návrh na priznanie odkladného účinku kasačnej sťažnosti. V predmetnej veci nie je najvyšší súd viazaný žiadnymi lehotami.

Opakované hlasovania

Krajský súd v Bratislave rozhodol na júlovom pojednávaní o zrušení zákazu hazardu na území Bratislavy s tým, že zákaz nebol v súlade so zákonom. Znamená to, že herne z mesta nemusia zmiznúť a môžu fungovať aj naďalej. Prokuratúra argumentovala, že predmetom posúdenia protestu bolo, či je možné o jednom všeobecne záväznom nariadení rokovať dvakrát. Mestskí poslanci totiž o zákaze hazardu v Bratislave rozhodli na druhýkrát. Prvýkrát sa im však zákaz nepodarilo schváliť. Podla magistrátu, neexistuje dôvod, aby nemohli o tomto VZN hlasovať dvakrát.

Boj proti hazardu

Hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak vtedy informoval, že súd preskúmal zákonnosť prijatého VZN o zákaze hazardu v Bratislave. Súd podľa neho vylúčil možnosť opakovaného hlasovania. Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal po pojednávaní novinárom povedal, že jednoznačne prehral v Bratislave verejný záujem. Bratislave tak teraz hrozí, že do platnosti sa vráti rozdávanie licencií na prevádzky herní v meste. „Som z toho sklamaný. Hazard prináša mestu zlo, ničí ho a sú za ním rozvrátené rodiny,“ spomenul s tým, že súd hlas Bratislavčanov zmietol zo stola. „Boj proti hazardu v Bratislave nevzdám, počkám si na doručenie písomného rozsudku, poradím sa s právnikmi a budeme vás informovať o ďalšom postupe,“ dodal pred médiami. Na otázku, či môže verejnosť čakať ďalšiu petíciu, odpovedal, že to môže byť jeden z výsledkov rokovaní, nechce však predbiehať. „Mesto postupovalo podľa zákona a nepochybilo,“ uzavrel primátor.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X