Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BRATISLAVA: Deň otvorených dverí samosprávy
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal (v strede) a účastníci programu počas odpečatenia mestských brán pod Michalskou bránou. Foto: SITA
26. apríla 2016 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Bratislava pre všetkých upútala aj tento rok, záujem bol o všetky ponúkané atrakcie

Bratislavská samospráva už po trinásty raz otvorila dvere nielen svojim obyvateľom, ale všetkým, ktorí počas víkendu 22. a 23. apríla Bratislavu navštívili.

Už na samotnom odpečatení mestských brán pod Michalskou bránou a slávnostného pochodu mestom sa zúčastnili stovky ľudí. Primaciálny palác ako sídlo primátora Bratislavy otvoril svoje brány pre verejnosť v sobotu 23. apríla od 10. do 18. hodiny. Do kancelárie primátora zavítalo približne 7 000 návštevníkov, ktorí sa prišli aj osobne pozdraviť a porozprávať s primátorom Ivom Nesrovnalom a jeho námestníkmi na témy, ktoré ich zaujímali.

„Bol to skvelý deň. Ľudia nás prišli podporiť, spýtať sa na všetko, čo ich zaujíma. Je pre mňa dôležité, že aj z rozhovorov s nimi bolo cítiť, že cítia zmenu,“ ocenil priebeh otvorených dverí primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Okrem pracovných priestorov vedenia mesta si verejnosť mohla prezrieť aj reprezentačné priestory s obrazárňou, unikátnymi gobelínmi a vypočuť koncerty detí základných umeleckých škôl v Zrkadlovej sieni, ktorá sa v ňom nachádza.

Deň otvorených dverí samosprávy, Bratislava pre všetkých
Šermiarske vystúpenie počas odpečatenia mestských brán pod Michalskou bránou. Foto: SITA

Veľkého záujmu verejnosti sa dočkali tvorivé sobotné detské dielne ZUŠ na Hlavnom námestí. Rovnako tak si mohli malí návštevníci vyskúšať, ako sa sedí v zbernom smetiarskom vozidle OLO, ktoré stálo priamo pred Primaciálnym palácom a na jazdu v ňom sa doslova stálo v radoch.

O návštevu Zoologickej záhrady bol tiež mimoriadny záujem, víkendové počty návštevníkov prevyšovali číslo 20 000. Aj Dobrý trh na Jakubovom námestí, kde malo tento rok mesto svoj prezentačný stánok, praskal v sobotu vo švíkoch. Tematické prehliadky s podtitulom „Turistom vo vlastnom meste“ aj napriek chladnému počasiu zaznamenali pozoruhodnú účasť návštevníkov – za oba dni ich navštívilo približne 1 000 ľudí.

Návštevnosť Múzea mesta Bratislavy spolu s jeho všetkými tematickými múzeami v historickom centre mesta vrátane hradu Devín presiahla hranicu 25 000 ľudí, nemalej pozornosti sa tešili aj kultúrne vystúpenia v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava.

BRATISLAVA: Deň otvorených dverí samosprávy
Vlajkové vystúpenie počas odpečatenia mestských brán. Foto: SITA

Maximálne vyťažené boli historické vozidlá Dopravného podniku Bratislavy (dve historické električky, dva historické autobusy, jeden historický trolejbus), ktoré po meste bezplatne premávali, rovnako ako aj vyhliadkové plavby po Dunaji.

Milovníci koní si prišli na svoje počas dostihového dňa na závodisku v petržalskom Starom háji, kam prišlo v nedeľu približne 2 000 ľudí. Lesníckych dní v areáli Partizánskej lúky sa v nedeľu v bratislavskom lesoparku zúčastnilo viac ako 5 000 ľudí.

Slovenská metropola myslela aj na športovo naladených občanov, ktorí mohli počas víkendu bezplatne využiť služby zariadení STaRZ-u (plavární, štadiónov, verejných ihrísk a športovísk, posilňovní). Zacvičiť si sa rozhodlo približne 2 000 občanov.

13. ročník podujatia Bratislava pre všetkých s celkovou návštevnosťou približne 104 000 ľudí potvrdil, že aj napriek pomerne nepriaznivému počasiu sa teší stále rovnakej obľube a o bližšie spoznávanie mesta a činnosti mestských organizácií a inštitúcií je každoročný záujem. Bratislava tak môže začať chystať program na nadchádzajúci ročník.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X