Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislava, mesto, hrad
ilustračné: depositphotos.com
23. októbra 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Bratislava pripravuje štúdiu výškového zónovania mesta

Hlavné mesto SR Bratislava pripravuje urbanistickú štúdiu výškového zónovania mesta. Výšková regulácia znamená, že na území mesta stanovíme viaceré zóny, pre ktoré bude charakteristický určitý typ výškových stavieb, uviedol primátor Ivo Nesroval.

„Bratislava potrebuje výškovú reguláciu, aby sme dokázali regulovať urbanizmus mesta a skutočne systémovo rozvíjať naše mesto z urbanistického hľadiska,“ spomenul primátor. Hlavné mesto predkladá štúdiu v troch variantoch. „Na to, aby bola výšková regulácia záväzná, musí ju schváliť mestské zastupiteľstvo ako súčasť územného plánu,“ dodal primátor.

Zámer tejto štúdie hlavné mesto verejne prerokuje v pondelok 24. októbra o 17. hodine v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca. Návrh štúdie zverejňuje magistrát na svojej oficiálnej webovej stránke.

Verejnosť môže mestu adresovať aj svoje pripomienky. Posielať ich môžu do piatka do 25. novembra písomne na adresu Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy alebo elektronickou poštou na adresu [email protected]

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X