Bratislava privíta nové skúšobné trolejbusy pre mesto Žilina

trolejbus, mhd
ilustračné: SITA BRATISLAVA: Predstavenie trolejbusov Škoda TrPohľad na nový trolejbus Škoda 30 Tr pri príležitosti novinárskej jazdy. Bratislava, 9. jún 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

V Bratislave prebehnú skúšky trolejbusov Škoda s karosériou Solaris, ktoré sa budú konať pre mesto Žilina. Bratislavčania si cestovanie v nich nevyskúšajú.

V hlavnom meste budú jazdiť trolejbusy Škoda 26 Tr Solaris (krátky) a Škoda 27 Tr Solaris (kĺbový). Ide o prototypy ďalšej generácie, ktoré boli vyrobené v Plzni. Tieto spoje si ako prvý na Slovensku objednal Dopravný podnik mesta Žilina. Výrobca bude vykonávať jazdné skúšky, aby mohli jazdiť na Slovensku.

trolejbus, MHD
ilustračné: SITA

Skúšky bude vykonávať Škoda Electric a zaplatí Dopravnému podniku Bratislava za poskytované služby. Ide o prevádzku trolejbusov, ich garážovanie, servis a poskytnutie vodičov.

Bratislavčania si nové spoje neužijú

Pri skúške trolejbusov sa nepočíta s prepravou bežných cestujúcich. Verejnosť si bude musieť počkať, kým Dopravný podnik Bratislava zakúpi trolejbusy aj pre hlavné mesto.

Podobné skúšky sa už v Bratislave vykonávali. V roku 2006 vykonávali skúšky pre mesto Prešov a v roku 2011 pre Banskú Bystricu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk