Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
lavičky, oprava
ilustračné: SITA
26. septembra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Bratislava sa opäť NADOBRO zmenila. Pomáhali ste aj vy?

V dňoch 16. – 22. septembra sa v Bratislavskom kraji konal 2. ročník Bratislavského týždňa dobrovoľníctva, ktorý pre verejnosť pripravilo Bratislavské dobrovoľnícke centrum. Do týždňa, ktorý menil životy NADOBRO, sa zapojilo 1 111 ľudí, ktorí spolu odpracovali 2 878 hodín bez nároku na honorár.

Dobrovoľníci sa aktívne zúčastnili konkrétnej dobrovoľníckej aktivity alebo dňa otvorených dverí, informovali sa o dobrovoľníckych možnostiach na Zoznamke s dobrovoľníctvom či na Trhu dobrovoľníctva v Starej Tržnici.

V priebehu týždňa dobrovoľníctva sa študenti, jednotlivci, ale aj firemné kolektívy s chuťou zapájali do aktivít na rôznych miestach v Bratislave, Modre, Senci, Jablonovom a v Stupave, kde pomohli napríklad pri maľovaní plota v Centre voľného času Gessayova, rekonštrukciou lavičiek v Petržalke, sadením kvetov na Kalvárii spolu s klientmi o. z. STOPA Slovensko alebo hľadali pirátsky poklad s deťmi v MC Budatko.

Študenti Cirkevnej strednej odbornej školy elektrotechnickej P. G. Frassatiho čistili turistické trasy a náučné chodníky v Malých Karpatoch. Záujemcovia o dobrovoľníctvo využili aj možnosť zúčastniť sa na Zoznamke s dobrovoľníctvom, dňoch otvorených dverí alebo Trhu dobrovoľníctva, ktoré boli určené pre tých, ktorí chcú s dobrovoľníctvom začať, ale nevedia presne kedy, kde a ako nájsť tú správnu dobrovoľnícku príležitosť. Súčasťou Bratislavského týždňa dobrovoľníctva boli tento rok tiež sprievodné kultúrne podujatia pre dobrovoľníkov, ako aj vzdelávacie semináre pre zapojené organizácie.

Aj tento rok sa do Bratislavského týždňa dobrovoľníctva zapojili známe osobnosti. Speváčka Anna Repková  pomáhala s umývaním okien v Združení na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR a herečka Eva Sakálová maľovala spolu s deťmi v Nízkoprahovom centre FORTUNÁČIK v Dúbravke.

A ako sa NADOBRO zmenil organizátor podujatia? „Druhý ročník Bratislavského týždňa dobrovoľníctva nám potvrdil, že ľudia majú naozaj obrovskú chuť pomáhať. Tešíme sa nielen z bohatej účasti, ale aj z toho, že množstvo organizácií si našlo kvalitných dobrovoľníkov, s ktorými budú spolupracovať aj v budúcnosti,“ konštatovala Gabriela Podmaková, výkonná riaditeľka BDC.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X