Bratislava sa umiestnila v TOP 10 najlepších európskych miest. Predstihla dokonca prímorské mesto vo Francúzsku i grécke Atény

bratislava-top-mesto-europy-uspech-ufo-hrad-gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages

Poznáme výsledky hlasovania o titul „EUROPEAN BEST DESTINATION 2019“. Bratislava sa umiestnila v TOP 10 najkrajších európskych miest a má byť na čo pyšná.

Medzinárodné online hlasovanie o top miesta Európy pre rok 2019 bolo ukončené a stránka tak mohla vytvoriť zoznam 15 najlepších cestovateľských destinácií. Úspechom bola už len nominácia Bratislavy do hlasovania a to, že sa umiestni v top 10 čakal asi málokto. Bratislava sa umiestnila na 9. mieste, a tým predbehla mestá ako Florencia, Atény či prímorské mestečko Saint-Maxim.

Na stránke oceňujú na Bratislave jej históriu a zároveň modernizáciu. Za veľké plusy považujú aj cenovú dostupnosť a výnimočnú polohu, pretože sa nachádza blízko k ďalším hlavným mestám, ktoré priťahujú pozornosť turistov. Stránka vyzdvihuje dominantný trojuholník, ako ho nazval portál, ktorý tvorí Bratislavský hrad, vyhliadková veža UFO a katedrála sv. Michala. Tento trojuholník podľa stránky poskytuje jedinečnú kombináciu gastronómie, histórie a krásneho panoramatického výhľadu na mesto.

Tu je výsledný zoznam rebríčka:

 1. Budapešť, Maďarsko;
 2. Braga, Portugalsko;
 3. Monte Isola, Taliansko;
 4. Metz, Francúzsko;
 5. Poznan, Poľsko;
 6. Malaga, Španielsko;
 7. Ženeva, Švajčiarsko;
 8. Cevtat, Chorvátsko;
 9. Bratislava, Slovensko;
 10. Saint-Maxim, Francúzsko;
 11. Dinant, Belgicko;
 12. Atény, Grécko;
 13. Kotor, Montenegro;
 14. Riga, Litva;
 15. Florencia, Taliansko.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk