Bratislava súťaží o cenu verejnosti, nominovaných je niekoľko mestských stavieb

Hlasovanie cena verejnosti
Foto: cezaar.tv - koláž Bratislavadeň

Podporte hlavné mesto zahlasovaním za konkrétnu pamiatku v súťaži Cena Slovenskej komory architektov za architektúru CE ZA AR 2021 v kategórii Cena verejnosti. 

Fanúšikovia slovenskej architektúry môžu rozhodnúť o najkrajšej stavbe na Slovensku. Ide o anonymné hlasovanie a vyhrá stavba s najväčším počtom hlasov.

Súťaží sa v šiestich kategóriách. Do konca hlasovania ostáva iba pár dní, ukončené bude vo štvrtok 30. septembra. Výsledky sa dozvie verejnosť v stredu 7. októbra.

Spolu s ostatnými mestami bojuje o víťazstvo aj Bratislava a jej 9 stavieb. Pozrite si nižšie kompletný zoznam.

Našli ste medzi stavbami svojho favorita? Ak chcete zahlasovať, môžete priamo na webe súťaže tu. Zároveň môžete zahlasovať v našej krátkej ankete na konci článku.

Neformálne mo(nu)menty

Ide o fotografiu vyhotovenú v roku 2020, autorom je Šimon Parec. Zachytáva tri kolektívne diela popri Chorvátskom ramene v Petržalke.

Cena verejnosti 2021
Foto: cezaar.tv

Rodinný dom

Ďalšou nominovanou stavbou je rodinný dom v Záhorskej Bystrici. Fotografiu vyhotovil Ľubomír Poláček ml. v roku 2020. Dom vytvára s okolitou prírodou harmonickú jednotu.

Cena verejnosti 2021
Foto: cezaar.tv

Domy Roličky

Tomáš Manina takto zachytil v roku 2019 domy na Roličkách. Cieľom projektu bolo prepojiť súkromie pre obyvateľov a pekné výhľady na Bratislavu. Domy sa preto „otvárajú“ smerom na mesto a do kopca.

Cena verejnosti 2021
Foto: cezaar.tv

Byt N1M

Fotografia zaujímavého bytu pochádza od Nory Čaprnkovej a Jakuba Čaprnka. Majitelia minimalizovali spálne na nevyhnutné metre štvorcové a viac sa vyhrali s obývacou časťou. Kuchyňu prepojili s obývačkou.

Cena verejnosti 2021
Foto: cezaar.tv

Pradiareň 1900

Ide o projekt konverzie historickej budovy Pradiarne a Silocentrály, ktoré sa ako jediné zachovali z Uhorskej cvernovej továrne. Na budove možno vidieť historické detaily, ktoré sú doplnené o súdobé prvky architektúry. Fotografiu vyhotovili v roku 2020 Pavol Kudiváni a Juraj Almássy.

Cena verejnosti 2021
Foto: cezaar.tv

Dom V

Záber domu pochádza z roku 2019 a jeho autorom je Matej Hakár. Dom svojou architektúrou nadväzuje na tradičnú vidiecku zástavbu okrajovej časti mesta. Členenie stavby je inšpirované trojdielnym slovenským domom, kde centrálnym priestorom je „pitvor“ (predsieň dedinského domu) orientovaný do záhrady.

Cena verejnosti 2021
Foto: cezaar.tv

Dom pre rodinu s domácimi zvieratkami

Ide o druhú súťažnú fotografiu od Nory Čaprnkovej a Jakuba Čaprnka. Dom bol navrhnutý pre rodinu s nevšedným počtom domácich miláčikov. Výsledkom je dvojpodlažný dom s veľkým exteriérom.

Cena verejnosti 2021
Foto: cezaar.tv

Polyfunkčný dom „The Corner“

Cieľom bolo postaviť mestský panský dom v strede Bratislavy. Budova má akoby 3 tváre, čo dosiahli autori za pomoci plastickej fasády. Z jednej strany pôsobí dom ako kamenná stena, z druhej ako stena s otvormi a z frontálnej strany ako raster otvorov.

Cena verejnosti 2021
Foto: cezaar.tv

Vyhliadková veža Devínska Kobyla

Ide o jednu z najmladších bratislavských vyhliadkových veží. Autorom fotografie je Tomáš Manina. Vežu tvorí biela oceľová konštrukcia s hmotnosťou 35 ton s tromi trojuholníkovými vyhliadkovými plošinami. Z veže dovidieť až na tri susediace štáty či do Nitry.

Cena verejnosti 2021
Foto: cezaar.tv

Ktorá bratislavská stavba sa vám najviac páči?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk