Bratislava tiež pomôže rodinám postihnutým tragédiou v Prešove

Presov pomoc obete bratislava.jpg
Foto: GettyImages, HaZZ - koláž BratislavaDeň.sk

Bratislava sa pripojí k ďalším mestám, ktoré sa rozhodli poskytnúť pomocnú ruku Prešovu po minulotýždňovej tragédii.

Mestskí poslanci hlavného mesta SR Bratislavy vyčlenili z tohtoročného rozpočtu 20-tisíc eur, ktoré pošlú postihnutým rodinám minulotýždňovej tragédie v Prešove, kde došlo k výbuchu v bytovom dome. Bratislavskí poslanci tak rozhodli na začiatku dnešného zasadnutia mestského zastupiteľstva.

Bratislava sa tak pripojí k ďalším mestám, ktoré sa rozhodli poskytnúť pomocnú ruku Prešovu. Nešťastie sa stalo v piatok 6. decembra v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove a má sedem potvrdených obetí. Jedna osoba je stále nezvestná. Na mieste zasahovalo takmer 90 profesionálnych a 29 dobrovoľných hasičov s použitím 40 kusov hasičskej techniky. V Prešove naďalej platí vyhlásená mimoriadna situácia.

Samotný Prešovský samosprávny kraj vyčlenil tesne po tragédii 50-tisíc eur pre ľudí zo zničenej bytovky. Rovnakou sumou pomohlo aj mesto Košice, sedemtisíc eur poslalo mesto Trenčín, Brezno poslalo Prešovu tritisíc eur a Trnavský samosprávny kraj 33-tisíc eur. K pomoci sa pripojila aj Banská Bystrica a Liptov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk