Bratislava Tourist Board a niektoré mestské časti pripravili špeciálny vianočný program

Mikulas petrzalka ilu vianoce gi.jpg
Foto: Ilustračné, gettyimages

Organizátormi je Bratislava Tourist Board a Dúbravka, mestské časti predstavia svoje projekty, kultúru i tradície.

Bratislavská Karlova Ves pripravila so susednými mestskými časťami špeciálny vianočný program. V tlačovej správe o tom informuje hovorca mestskej časti Branislav Heldes.

Karlova Ves pripravila netradičný vianočný program. Uskutoční sa online a v spolupráci so susednými mestskými časťami. Vianočné kultúrne obdobie odštartuje už túto nedeľu Mikulášska nádielka hudby a deti neprídu ani o stretnutie s Mikulášom,“ uviedol hovorca.

Organizátormi podujatia je Bratislava Tourist Board a mestská časť Dúbravka, spoluorganizátormi sú mestské časti Karlova Ves, Devínska Nová Ves, Devín, Lamač a Záhorská Bystrica.

Vianočné koledy

V nedeľu 6. decembra sa Karlovešťania môžu tešiť na vianočné koledy. Počas 7. a 8. decembra blížiace sa Vianoce oslávia deti v niektorých karloveských materských školách, ktoré svojou návštevou prekvapí Mikuláš v sprievode anjelov a čertov. Dospelí Karlovešťania sa môžu tešiť na online podujatie Susedský advent.

Súčasťou Susedského adventu budú aj tvorivé dielničky, pri ktorých si môžu Karlovešťania vyrobiť vianočné dekorácie z prírodných materiálov. Susedský advent uvidia diváci na oficiálnych sociálnych kanáloch Karlovej Vsi,“ vysvetlil hovorca.

Objavovanie Bratislavy

Jednotlivé mestské časti predstavia svoje projekty, kultúru i tradície. Projekt nadviaže na celoročnú tému objavovania Bratislavy – Turistom vo vlastnom meste.

Nakrúcanie kultúrnych vystúpení prebehlo v réžii Dúbravskej televízie počas novembra v Dome kultúry Dúbravka a Karloveskom centre kultúry. Reportáže ponúknu aj vizuálno-slovné vizitky jednotlivých mestských častí.

Susedský advent bol realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Informácie o podujatiach sú na stránke visitbratislava.com.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk