Bratislava už dosiahla 75-percentnú zaočkovanosť ľudí nad 50 rokov veku

Veľkokapacitné očkovacie centrum Bratislavského samosprávneho kraja v priestoroch Národného futbalového štadióna (NFŠ) počas vakcinácie proti Covid-19. Bratislava, 14. marec 2021.
Foto: archívne, SITA/Jana Birošová

Po potvrdení čísla zaočkovaných aj druhou dávkou by to malo hlavnému mestu zaručiť o dva stupne lepšiu farbu semafora.

Bratislava dosiahla 75-percentnú zaočkovanosť prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 vo vekovej kategórii nad 50 rokov.

„Je to veľmi dôležitý údaj, pretože práve od tohto čísla sa odvíja aj farba COVID semafora v našom meste,“ uviedol na sociálnej sieti primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Lepšia farba

Dodal, že po potvrdení tohto čísla zaočkovaných aj druhou dávkou by to malo hlavnému mestu zaručiť o dva stupne lepšiu farbu semafora.

Primátor poznamenal, že vďaka tomu sa život v meste nezastaví a mala by byť zaručená možnosť stretávať sa, organizovať podujatia, mať otvorené terasy, obchody a služby.

Zmena semaforu

Pokaziť nám to môže len to, ak susedné okresy budú mať veľmi zlé čísla, alebo ak ku zmene semafora príde ešte skôr, ako tých 75 percent spoluobčanov bude spĺňať podmienky plnej zaočkovanosti,“ skonštatoval Vallo s tým, že dúfa, že sa to nestane.

Chcem vám všetkým poďakovať, urobili ste pre seba, pre svojich blízkych aj pre naše mesto najviac, čo ste v tejto situácii urobiť mohli,“ uzavrel.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk