Bratislava vytvorila online mapu svojich nebytových priestorov

Kolaz bratislava budovy prenajom mapa.jpg
Foto: bratislava.sk - koláž BratislavaDen.sk

Nebytové priestory mesta sú na mape rozdelené do štyroch základných kategórií.

Bratislava zverejnila online mapu svojich nebytových priestorov. Ako informuje hlavné mesto na sociálnej sieti, vo svojom vlastníctve má viac ako 200 nebytových priestorov. „Niektoré z nich je možné si prenajať, iné už svojich nájomcov majú a ďalšie ešte čakajú opravy, aby si svojich nájomcov jedného dňa našli,“ konštatuje samospráva. Nebytové priestory mesta je možné zobraziť na tejto stránke, kde sú rozdelené do štyroch základných kategórií.

Prvou kategóriou sú nebytové priestory na prenájom, na ktorých nájom prebieha verejné súťaž. „Po rozkliknutí na mape v popise priestorov nájdete fotky, pôdorys a bližšie informácie,“ uvádza mesto s tým, že v popise pozemku je tiež kontakt, na ktorom záujemcovia získajú ďalšie informácie.

Ďalšou kategóriou sú voľné nebytové priestory. „Tieto priestory sú síce voľné, avšak zvyčajne ešte nie sú pripravené na nového nájomcu. Preto nie sú v aktuálnej ponuke na prenájom,“ vysvetľuje mesto s tým, že v prípade dopytu ich môže pripraviť do verejnej súťaže.

Ďalšou kategóriou sú nebytové priestory so statusom obsadené. Tieto priestory sú aktuálne prenajaté, a teda ich v súčasnosti nie je možné prenajať. Poslednou kategóriou sú priestory s popisom Nie je k dispozícii. „Tieto priestory v dohľadnej dobe nebude možné prenajať z dôvodu ich nevyhovujúceho technického stavu, prebiehajúcej rekonštrukcie alebo iných dôvodov,“ dodáva samospráva.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk