Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Koronavírus prípady ochorenia bratislava preventívne opatrenia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: bratislava.sk
9. marca 2020 Zdravie od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Bratislava z dôvodu prevencie pred koronavírusom zatvára školy, kultúrne inštitúcie aj ZOO

Bratislava v spolupráci s mestskými časťami prerušila prevádzku v základných školách na päť dní.

Bratislava v spolupráci s mestskými časťami prerušila prevádzku v základných školách na päť dní. Na brífingu o tom informoval primátor hlavného mesta Matúš Vallo. Od zajtra (utorka 10. marca) prerušujeme prevádzku na päť dní,“ povedal primátor. Opatrenie prijal primátor hlavného mesta po dohode s predsedom BSK Jurajom Drobom a starostami mestských častí.

Na základe výsledkov stretnutia so starostami bratislavských mestských častí dohodli spoločný postup aj pre základné a materské školy.

Od utorka bude v materských a základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mestských častí preventívne prerušené vyučovanie na päť dní. Rovnako budú zatvorené aj centrá voľného času a základné umelecké školy v našej zriaďovateľskej pôsobnosti,“ uviedol hovorca magistrátu Peter Bubla v tlačovej správe.

Ďalší postup bude závisieť od pokynov zo strany kompetentných orgánov, na ktoré sa mesto obracia. „Odporúčame aj ostatným prevádzkovateľom, aby pristúpili k rovnakému kroku,“ doplnil Bubla.

Prvé prípady koronavírusu

V piatok minulý týždeň boli potvrdené prvé prípady ochorenia COVID-19, od nedele boli potvrdené ďalšie dva prípady. „Môžeme v tejto chvíli potvrdiť, že jednou z nich je vodička električky nášho Dopravného podniku Bratislava. Chceme ubezpečiť, že všetci kolegovia, s ktorými prišla do kontaktu sú preventívne v karanténe, vozidlá boli vydezinfikované. Zároveň môžeme potvrdiť, že druhým potvrdeným prípadom je učiteľka z materskej školy v Ružinove. Mestská časť túto škôlku zatvorila a informovala rodičov o ďalšom postupe,“ uvádza mesto.

Je potrebné povedať, že rozhodujúce kompetencie má štát, prostredníctvom krízového štábu zriadeného na úrovni vlády. Preto naše kroky koordinujeme so štátnymi orgánmi, najmä Úradom verejného zdravotníctva,“ uvádza magistrát.

Opatrenia, ktoré sme prijali, sme sústredili v prvom rade na ochranu seniorov, odolnosť kľúčových služieb a infraštruktúry, spomalenie šírenia vírusu, koordináciu s mestskými časťami najmä v oblasti školstva a verejných podujatí a na transparentné informovanie obyvateliek a obyvateľov,“ doplnilo mesto.

Zatvárajú aj iné inštitúcie

Magistrát hlavného mesta v rámci prevencie minulý týždeň zrušil verejné podujatia organizované mestom, kde sa očakáva väčší počet účastníkov, dezinfikuje všetky vozidlá MHD, zrušilo návštevy v zariadeniach pre seniorov, zatvorilo kultúrne inštitúcie – mestskú galériu, múzeum, knižnicu, vydalo pokyn na zatvorenie športových zariadení STaRZ a pokyn na zatvorenie ZOO, prijalo opatrenia na zníženie priameho kontaktu medzi zamestnancami klientských centier.

Vláda zakázala návštevy v zdravotníckych zariadeniach, pozastavila odlety a prílety z Talianska a zaviedla kontroly na hraničných priechodoch do Bratislavy. Bratislavský samosprávny kraj sa rozhodol prerušiť vyučovanie na všetkých stredných školách, ktorých je zriaďovateľom.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X