Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rozhovor Mária Čírová
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Mária Čírová
3. februára 2019 InéRozhovory od Klaudia Kovalovská Diskusia()

BRATISLAVASTORY #10 Speváčka Mária Čírová: „S Bratislavou sa mi spájajú krásne spomienky, aj veľmi romantické.“

Hoci pochádza krásna speváčka Mária Čírová z Trnavy, jej dočasným domovom je už dlhé roky Bratislava. Rozprávali sme sa s ňou o rodine, koncertoch, ako vníma hlavné mesto ale i to, aký je jej recept na skĺbenie zabehaného pracovného tempa a rodiny.

Na slovenskej hudobnej scéne ste viac ako 10 rokov. Čo považujete za svoj najväčší umelecký úspech?

„Tých 10 rokov ubehlo poriadne rýchlo. Každý umelec má veľkú radosť, ak má úspech niektorá z jeho skladieb a ľudia ju prijmú za svoju. Taký výnimočný okamih som zažila pri úspechu skladby Búrka a potom pri Unikáte. Samostatnou kapitolou sú potom jednotlivé albumy, ktoré sú akýmsi symbolickým ohraničením určitých vývojových fáz a etáp umelca. No asi za najväčší úspech považujem fakt, že ešte stále spievam. A rozhodne sa ani tak skoro so spevom nechystám skončiť.”

Celý život sa venujete hudbe a spevu. Premýšľali ste však niekedy nad tým, akým smerom by sa váš život uberal, ak by ste nerobili tieto 2 činnosti?

„Tak toto vôbec netuším. Milujem deti, možno by som mala profesiu spojenú s nimi. Alebo by som sa možno venovala nejakej inej práci, ktorá nemá s umením vôbec nič spoločné. Je to pre mňa ťažké si to už len predstaviť. Fakt netuším. Ale keďže v posledných mesiacoch je novou pracovnou súčasťou môjho života moderovanie, tak to je v tejto chvíli asi jediné, čo mi napadá.”

Dlhé roky žijete v Bratislave. Aký je váš vzťah k hlavnému mestu?

„Bratislava je krásne mesto. Ja síce pochádzam z Trnavy, ale v Bratislave už žijem viac ako 15 rokov a zvykla som si tu veľmi rýchlo. Manžel pochádza z Bratislavy a tým pádom tu máme zázemie, veľa priateľov a prácu. Povedala by som, že na to, že je hlavným mestom, Bratislava nie je extrémne veľká, čo ja osobne vnímam ako výhodu, pretože človek sa všade dostane pomerne rýchlo.”

Ktoré miesta v Bratislave patria k vašim najobľúbenejším?

„Je ich samozrejme veľa, lebo s mnohými miestami sa mi spájajú krásne spomienky, často aj veľmi romantické. Ale ak mám vybrať tie naj, tak asi celé nábrežie Dunaja a Hviezdoslavovo námestie.“

Verejnosti ste sa predstavili minulý rok aj ako moderátorka v relácii o premene. Plánujete sa v budúcnosti vrátiť na televízne obrazovky alebo ostanete radšej verná spevu?

„V najbližších mesiacoch ma čaká zaujímavá výzva v podobe moderovania televíznej šou THE VOICE ČESKO SLOVENSKO. Veľmi si túto príležitosť vážim a teším sa, že som súčasťou najväčšieho televízneho hudobného projektu. Prvé nakrúcanie už máme za sebou a musím priznať, že som si to celkom užila. Na druhej strane spev a hudba u mňa vždy ostanú prioritou.”

Skĺbiť prácu speváčky, matky a manželky je náročné. Ako to všetko zvládate?

„Rodina vždy bola a aj bude u mňa na prvom mieste. Nech sme akokoľvek vyťažení, nechceme, aby to naše deti nejako pociťovali. Väčšinou to už vieme úplne zladiť, lebo sú už veľkí a v podstate sú to naši najlepší parťáci. Často sú s nami na koncertoch alebo pri nakrúcaní v televízii a veľmi sa z toho tešia. My máme šťastie, že sme s manželom na všetko dvaja, nakoľko spolu aj pracujeme. Maroš je partner, na ktorého sa môžem úplne spoľahnúť a myslím, že to platí rovnako aj naopak.”

Vediete k hudbe aj svoju dcérku Zoe a syna Huga?

„Hudba ich obklopuje od narodenia, vlastne ešte skôr – už keď boli v brušku, takže myslím, že sa to na nich celkom odzrkadlilo. Hugo hrá na klavíri, dokonca ako tretiak už hrá aj v školskej kapele a Zoe spieva. Zároveň sa tiež začína venovať klavíru, nakoľko je Hugo pre ňu veľký vzor. Je vidno, ako majú obaja hudbu v krvi. Občas nám urobia aj súkromný koncert, naposledy si nacvičili skladbu z jednej rozprávky a prekvapili nás. Najlepšie na tom je, že sme ich k tomu nikdy nenútili. Sami sa rozhodli.”

Mnoho ľudí si do nového roka dáva predsavzatia. Dali ste si do roku 2019 nejaké aj vy?

„Nie. Ak potrebujem niečo zmeniť, rozhodnem sa to radšej urobiť hneď. Ak by som kvôli tomu mala čakať vždy na nový rok, asi by to nedopadlo dobre.”

Chystáte pre svojich fanúšikov v blízkej budúcnosti koncert v Bratislave a okolí?

„Určite budeme robiť v Bratislave vianočný koncert v decembri, ale dovtedy neviem. Zatiaľ nemáme nič ďalšie naplánované.”

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X