Bratislavčan vykradol niekoľko predajní a mládežnícke centrum, hrozí mu 10-ročný pobyt vo väzení

zlodej-lupic-kradez-bratislava-policia-trest-gettyimages.jpg
Ilustračná foto: GettyImages

Vlámanie do mládežníckeho strediska nebol jediný trestný čin, ktorého sa mladý Bratislavčan dopustil.

Bratislavskí policajti objasnili prípady majetkovej trestnej činnosti, ku ktorej dochádzalo v uplynulom období na území Bratislavy. Až 10-ročný pobyt za mrežami hrozí v prípade preukázania viny 27-ročnému Bratislavčanovi. Vyšetrovateľ okresného riaditeľstva PZ vzniesol obvinenie z trestného činu krádeže z celkovo troch skutkov.

Podľa slov policajného hovorcu Michala Szeiffa sa mal obvinený dňa 13.februára vo večerných hodinách vlámať do vnútorných priestorov mládežníckeho strediska na Mamateyovej ulici. Tam mal odcudziť mobilný telefón a ďalšie predmety v celkovej hodnote približne 200 eur. Muž sa potom zamkol v jednej z miestností mládežníckeho strediska a zotrval v nej až do príchodu policajnej hliadky. Tá sa v krátkom čase na základe oznámenia na miesto dostavila. Policajti muža zatkli a odviedli na príslušné Policajné oddelenie.

Muž bol následne obvinený aj z dvoch ďalších skutkov. K tým malo dôjsť koncom mesiaca január v priestoroch obchodného centra na Einsteinovej ulici, kde poškodil uzamknutú zásuvku jedného zo stánkov nachádzajúcich sa na prízemí, z ktorej odcudzil finančnú hotovosť vo výške 28 eur. Hneď potom poškodil dvere na skrinke s vystavenými náramkovými hodinami v jednej z predajní s hodinkami, odtiaľ odcudzil celkovo 11 kusov náramkových hodín. Týmto konaním spôsobil škodu približne 1 768 eur.

V rámci vyšetrovania bolo preukázané, že obvinený sa takéhoto konania v priebehu posledných 2 rokoch už dopustil a bol už za takúto trestnú činnosť odsúdený. Policajný hovorca dodáva, že obvinený muž je v súčasnosti stíhaný väzobne. V prípade preukázania viny hrozí v súlade so zákonom za takéto konanie trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk