Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Biela noc bratislava.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk
9. októbra 2017 Správy Bratislava od Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Bratislavčania: Biela noc sú zbytočne vyhodené peniaze, investujte radšej do MHD alebo do rekonštrukcie ciest

Podujatie, na ktoré sa tešilo mnoho Slovákov sa nedočkalo ani zďaleka úspechu. Bratislavčania hovoria, že peniaze, ktoré boli zbytočne vyhodené na podujatie, sa mohli využiť radšej na iné účely.

Biela noc 2017 sa konala v sobotu 7. októbra v centre Bratislavy. Napriek tomu, že väčšina Bratislavčanov sa na podujatie veľmi tešila, mnohí z obyvateľov odišli so slovami, že už toto podujatie nikdy viac nenavštívia. Vyjadrili sa tak aj v diskusii na sociálnej sieti.

Väčšina obyvateľov očakávala vysvietené mesto či laserové šou, namiesto toho sa dočkali plných ulíc a mesta, ktoré vôbec nežilo. Návštevníci neočakávali, že si budú musieť vystáť rad, aby si mohli obzrieť vysvietenú nafúknutú sochu. Medzi jednu z najslabších atrakcií v Bratislave, návštevníci radia výstavu v Galérii Satelit. Hostia si mohli vo výklade pozrieť výstavu starých lámp. Niektorí na mieste so smiechom dodali, že zaujímavejšia Biela noc by bola, keby sa išli poprechádzať po obchodoch so svetlami a lampami.

Biela Noc 2017
Monumentálny mesiac pozostávajúci zo záberov NASA z povrchu Mesiaca, ktorého autorom je umelec Luke Jerram. Foto: SITA

Biela noc a jej svetlé stránky

Biela noc mala aj pozitívne stránky. Obyvatelia dobre hodnotili Medickú záhradu, kde bola spravená svetelná inštalácia v tvare mesiaca. Veľmi príjemný dojem vytvárala svetelná inštalácia okolo fontány na Námestí Slobody, kde celú atmosféru dotvárala príjemná hudba. Zaujímavo osvetlená bola aj budova Rozhlasu a televízie Slovenska, ale aj pri nej niektorí vtipkovali, že ak sa chce stať Bratislava turisticky atraktívna, mali by ju mať takto osvetlenú celoročne. Divácky obľúbená atrakcia bola In or Out House na Radlinsého ulici, ktorá vťahovala hostí pri správnom uhle do dvojrozmerného domu v priestore.

Vysoká návštevnosť nie je vždy pozitívna

Keďže Biela noc mala vysokú návštevnosť, podľa slov mnohých práve to znížilo kvalitu celého podujatia. V uliciach v centre mesta sa vytvorili zápchy a ľudia nedokázali prechádzať medzi jednotlivými stanoviskami. Tí, ktorí mali zaplatené vstupné do platených miest, museli vystáť dlhé rady pred vstupom na atrakcie. Ďalším problémom bola doprava, ktorá takmer všade kolabovala. Na tom mali určite podiel nedisciplinovaní chodci, ktorí často prechádzali mimo priechodov pre chodcov, a tým komplikovali celú situáciu.

Podľa slov mnohých návštevníkov je podujatie v takej kvalite, ako sa predviedlo, úplne zbytočné. Bratislavčania si myslia, že by sa v meste mali radšej za tie peniaze rekonštruovať cesty či posilniť spoje MHD. Oproti tomuto istému podujatiu v Košiciach hodnotia návštevníci Bielu noc ako veľké sklamanie.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X