Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Špitálska ulica
ilustračné: SITA
20. decembra 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skTS, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Bratislavčania chcú podľa výsledkov prieskumu zmenu

Za priestor Kamenného námestia a okolia bývalého Hotela Kyjev sa hanbí viac ako 80 percent obyvateľov Bratislavy. Horšie na tom je už len Železničná stanica a bývalá stanica pre autobusy. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre spoločnosť Lordship vykonala začiatkom decembra agentúra Stem/Mark na vzorke 500 respondentov z Bratislavy.

Najviac respondentov si želá, aby priestor Kamenného námestia plynulo nadväzoval na historické centrum, poskytoval miesto pre služby a zábavu, ale aj oddych a kultúru. Vyjadril sa tak až 69 percent respondentov. Z výsledkov prieskumu akcentuje aj doplnková zeleň (59 percent respondentov), priestor pre služby, zábavu a nákupy (42 percent) alebo kultúru (39 percent). Obyvateľom mesta najčastejšie v tomto priestore prekážajú bezdomovci a špina, chýbajú im verejné a komunitné priestory.

Výskumný analytik Václav Forst zo Stem/Mark zhrnul výsledky: „Z výskumu je vidieť, že súčasná situácia v okolí Kamenného námestia nie je Bratislavčanom ľahostajná. Aktuálnu situáciu v lokalite pociťujú ako veľmi nepríjemnú a problémovú, ale súčasne veria, že lokalita má veľký potenciál a je nutné ju rýchlo oživiť. Pri mnohých respondentoch sme tiež zaznamenali aj pozitívne asociácie naviazané na osobné spomienky z doby, keď bol komplex nový a fungoval.“

Po zmene volá takmer každý

Spoločnosť Lordship, ktorá vlastní objekt bývalého hotela a niektoré pozemky v okolí, zadala výskumnej agentúre Stem/Mark úlohu vypracovať prieskum medzi Bratislavčanmi. „Najvýraznejším výsledkom je to, že ľudia chcú v tomto priestore zmenu. Pokúsime sa zapracovať do našich budúcich plánov veci, ktorých sa Bratislavčania najviac dožadujú,“ povedal Rostislav Novák, generálny riaditeľ spoločnosti Lordship.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X