Bratislavčania, dávajte si pozor na falošných smetiarov! Tí skutoční vyzerajú takto

Olo smetiari upozornenie 1.jpg
Zdroj : www.olo.sk

Prvých falošných smetiarov v tomto období nahlásili obyvatelia mestskej časti Rača.

Spozorovali ich na viacerých uliciach, naposledy ich videli na Stolárskej ulici. Je však dosť pravdepodobné, že sa v najbližších dňoch presunú aj do ďalších bratislavských lokalít,“ informovala hovorkyňa mestského podniku Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) Beáta Humeniková.

Oblečení sú vo falošných uniformách a od občanov pýtajú peniaze. „Spoločnosť OLO sa od týchto aktivít aj osôb dištancuje a upozorňuje, že naši zamestnanci majú takúto činnosť zakázanú a v žiadnom prípade od občanov nepýtajú hotovosť ani iné dary,“ poznamenala hovorkyňa s tým, že zamestnancov OLO občania spoznajú podľa sivo-oranžových uniforiem s logom OLO, ako na priloženej fotografii. „Tie sú zladené s farbou zberného vozidla a zároveň aj s logom našej spoločnosti,“ zhrnula.

Olo smetiari upozornenie.jpg
Takto vyzerajú skutoční pracovníci OLO. Zdroj foto: https://www.olo.sk/arte-content/uploads/2016/03/IMG_1835.jpg

OLO upozorňuje, aby ľudia falošným smetiarom nič nedávali, ak ich stretnú mali by urýchlene informovať políciu, prípadne Zákaznícke centrum OLO telefonicky na 02/50 110 111 alebo e-mailom na podnety@olo.sk. Pomôcť ich identifikovať môžu fotografiou, prípadne identifikáciou automobilu, ktorým sa priviezli.

Do ulíc Bratislavy vyráža od pondelka do soboty denne viac ako 50 posádok zberných vozidiel, ktoré odvážajú od rodinných aj bytových domov zmesový i vytriedený odpad. Zamestnanci OLO pracujú každý deň v roku, okrem nedele, Nového roka a Veľkonočného pondelka. Denne urobia okolo 9 000 obslúh. Kým za rok 2016 to bolo 3 747 733 obslúh, za rok 2017 to bolo 3 849 364 obslúh. Každá posádka vyprázdni denne v priemere 300 a viac zberných kontajnerov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk