Bratislavčania, pozor na podvodníkov: Neustále sa snažia od dôverčivých ľudí vylákať peniaze

Kolaz bratislava podvodnici.jpg
Foto: ilustračné, KR PZ Bratislava, Pixabay - koláž BratislavaDen.sk

Opäť sa podarilo podvodníkom vylákať peniaze od seniorov, ale aj o mladších osôb. Dokopy prostredníctvom podvodných telefonátov vylákali viac ako 8-tisíc eur.

Bratislavská polícia opäť eviduje podvody na občanoch. Majú informácie o dvoch úspešných. Podvodníci sa najnovšie nezameriavajú len na seniorov, ale aj na mladšiu generáciu. Vďaka neustálemu vývoju podvodov a ich falošných príbehov sú tieto zločiny stále reálnou hrozbou pre našu spoločnosť.

Za jeden deň registruje polícia Bratislava viacero dokonaných trestných činov podvodu či už na senioroch, alebo mladšej skupine obyvateľstva. V jednom prípade je obeťou seniorka, od ktorej podvodníci vylákali peniaze na základe legendy s dopravnou nehodou a zraneným synom.

Podvodník sa vydával za príslušníka českej polície a informoval staršiu ženu o zranení jej syna v dopravnej nehode. Sľúbil, že peniaze potrebné na kauciu odovzdá kuriérovi. Žena následne podľa inštrukcii odovzdala 5-tisíc eur v igelitovom vrecku falošnému kuriérovi.

V druhom prípade prišli o peniaze dvaja občania po tom, čo na internetových bazároch odpovedali na inzerát na predaj vecí. Podvodníci v týchto prípadoch použili podvod so záujmom o kúpu inzerovaného tovaru. Po komunikácii s predajcami a zaslaní platobnej karty na objednanie dopravy stratili celkovo 3 203 eur.

Polícia v tejto súvislosti pripomína:

  • Vždy ukončite telefonický rozhovor s neznámou osobou, ktorá tvrdí, že váš príbuzný utrpel nehodu a overte si informácie od svojich blízkych, ktorým dôverujete.
  • Neprevádzajte finančné prostriedky neznámym osobám a neposkytujte peniaze ľuďom, ktorých nepoznáte.
  • Ak máte podozrenie z podvodného konania, okamžite kontaktujte Policajný zbor na čísle 158.

Polícia tiež pripomína, aby ste tieto informácie zdieľali s vašimi staršími príbuznými, ktorí nemajú prístup k internetu. Taktiež informuje o tom, že polícia nikdy nevyberá pokuty za dopravné priestupky prostredníctvom osobných platieb.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk