Bratislavčania prispeli prenasledovaným kresťanom, vyzbierali viac ako 120-tisíc eur

peniaze
ilustračné: pixabay.com

Vyše 120-tisíc eur pre prenasledovaných kresťanov na Blízkom východe vyzbierali Bratislavčania prostredníctvom Svätomartinskej zbierky. Zbierku už po siedmykrát uskutočnila na sviatok svätého Martina Bratislavská diecéza.

Financie využijú na svoje blízkovýchodné projekty Slovenská katolícka charita (SKCH) a Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave.

SKCH podporí dva projekty. Prvý je zameraný na vzdelávanie detí utečencov a zlepšenie životných podmienok utečeneckých rodín, ktoré museli utiecť zo svojich domovov a usadili sa v susednom Libanone alebo Jordánsku. Tento projekt SKCH realizuje v spolupráci so svojimi medzinárodnými partnermi.

Druhí podporení budú kresťanskí univerzitní študenti, ktorí museli pre vojnu opustiť svoje univerzity a momentálne študujú na univerzite v irackom Kirkúku. Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave použije darované financie na podporu a rozšírenie aktivít kliniky blahoslavenej sestry Zdenky Šelingovej, ktorú prevádzkuje pri meste Irbíl v severnom Iraku. Klinika poskytuje lekársku pomoc viac ako 10 000 ľuďom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk