Bratislavčania sa môžu tešiť na obnovený Sad Janka Kráľa. Prebieha revitalizácia zelene, ale aj rekonštrukcia osvetlenia či chodníkov

Verejné osvetlenie Sad Janka Kráľa
Zdroj: foto, ilustračné www.google.com

Hlavné mesto momentálne pracuje na inventarizácii stromov na Tyršovom nábreží.

Obnova Sadu Janka Kráľa v Bratislave pokračuje, na rade je Krajský pamiatkový úrad. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca magistrátu Bratislavy Peter Bubla. „Hlavné mesto podalo Zámer obnovy národnej kultúrnej pamiatky Sad Janka Kráľa vrátane architektonických prvkov, ktoré sú súčasťou parku, na KPÚ,“ uviedol Bubla.

Zároveň dodal, že vzhľadom k tomu, že park je národnou kultúrnou pamiatkou, je jeho obnovu možné vykonať len na základe spracovaného pamiatkového architektonicko-historického výskumu, ktorý bude zadaný.

Starostlivosť o dreviny

Práce na obnove Sadu Janka Kráľa podľa magistrátu pokračujú. „Donedávna sa realizovalo odstraňovanie následkov veterných kalamít, ktoré bolo potrebné riešiť urgentne. Momentálne sa pracuje na inventarizácii stromov na Tyršovom nábreží. Na základe kompletnej inventarizácie bude zadané obstarávanie na orezy a technológiu zásahov pre stromy na celom území Sadu Janka Kráľa,“ doplnil Bubla.

Obnova pokračuje

Plánovaná revitalizácia Sadu Janka Kráľa má okrem obnovy zelene pozostávať aj z obnovy mobiliáru parku, ktorý je už vo veľmi zlom stave. Bude pokračovať aj rekonštrukciou chodníkov, osvetlenia, prvkov zverokruhu a fontány v parku. Musíme riešiť najmä bezpečnosť drevín, ktoré sú vážne poškodené, odumierajúce alebo odumreté,“ uviedol vo februári magistrát.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk