Bratislavčania sa môžu vykúpať na ďalšom mieste, otvára sa kúpalisko Mičurin

Kúpalisko Mičurin
Foto: Facebook/Matúš Vallo má rád Bratislavu, Marek Velček

Návštevníci kúpaliska si užijú jedinečný výhľad na celé mesto.

Letná kúpacia sezóna je v plnom prúde. Bratislava ponúka hneď niekoľko kúpalísk, na ktorých sa dá stráviť horúci víkend.

Ak nemáte z domu ďaleko Búdkovu ulicu v Starom Meste, od soboty 6. júla môžete vyraziť aj na kúpalisko Mičurin. Na kúpalisku sa zabavia malí aj veľkí návštevníci.

Bazén po rokoch ožil

Vedeli ste, že Mičurin je od roku 2016 národnou kultúrnou pamiatkou? Miručin je prezývka pre areál Ekoiuventy, ktorý kedysi pre deti zabezpečoval voľnočasové aktivity či prírodovedecké krúžky. Nechýbalo ani plávanie v bazéne.

Od 90. rokov bol areál čoraz menej využívaný a časť stavby začalo využívať Ministerstvo školstva SR ako svoj archív. Starostlivosti sa nedočkal ani bazén, ktorý pustol.

Kúpalisko Mičurin
Foto: Facebook/STaRZ Bratislava

V roku 2023 získalo Mičurin do svojho vlastníctva mesto, a to zamenením pozemkov od Ministerstva školstva SR. „Veríme, že Mičurin, unikátny bratislavský priestor s bohatou históriou, má mať aj svoju budúcnosť,“ uviedol primátor Matúš Vallo.

Ak sa vám areál zapáči, môžete prísť aj v stredu 10. júla o 20.00 hod. na premietanie v letnom kine. Na plátne uvidíte film Nová hračka. Vstup je zadarmo.

Otvorené každý deň

Dobrou správou je, že návštevníci môžu chodiť na kúpalisko každý deň. Počas víkendov bude otvorené od 9.00 hod. do 19.00 hod. a v týždni od 10.00 hod. do 19.00 hod.

Kúpalisko Mičurin
Foto: Facebook/STaRZ Bratislava

Aká je cena vstupného? Dospelí zaplatia 4,50 eur, deti od 3 do 18 rokov 4 eurá, seniori a ŤZP 2,50 eur. Ak prídete po 17.00 hod., vstup vás vyjde 3,50 eur.

Pre deti sú pripravené bezpečné detské zóny. Rodiny a partie priateľov potešia priestranné trávniky, ktoré umožňujú piknik. Kúpalisko ponúka jedinečné panoramatické výhľady na okolie.

Kúpalisko Mičurin
Foto: Facebook/STaRZ Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk