Bratislavčania sa opäť zapotia, teplota má vystúpiť až na 36 stupňov Celzia

leto, teplo, horúčavy
Foto: ilustračné, SITA/AP

Slovenský hydrometeorologický ústav naďalej upozorňuje pred vysokými teplotami, ktoré sú potenciálnym nebezpečenstvom pre ľudské aktivity. Ohrozené sú najmä veľmi malé deti, seniori a ľudia so zdravotnými problémami. 

Počas najbližších troch dní majú teploty vystúpiť nad 30 stupňov Celzia a v jeden deň by sa mala ortuť teplomera vyšplhať až na 36 stupňov Celzia. Ako uvádza SHMÚ, výstraha pred vysokými teplotami platí počas utorka, stredy a štvrtka.

V utorok 7. augusta platí pre Bratislavu a blízke okolie výstraha prvého stupňa. Pozor si treba dať najmä v čase od 14.00 do 18.00 h. „V okrese Bratislava sa miestami očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 °C,“ uvádzajú slovenskí meteorológovia.

„Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ dopĺňa SHMÚ.

Výstraha platí aj počas stredy 8. augusta, tu by však malo byť o čosi teplejšie, a tak sa zvýšil aj stupeň výstrahy. Druhý stupeň výstrahy pred vysokými teplotami platí v čase od 14.00 do 18.00 h. „V okrese Bratislava sa ojedinele očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 °C,“ uvádza SHMÚ.

Ako pri predchádzajúcej výstrahe, aj tu platí, že je zvýšené riziko vzniku požiarov a rovnako tak je vysoká teplota potenciálnym nebezpečenstvom pre ľudské zdravie a fyzické aktivity. „Uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,“upozorňuje SHMÚ.

Vo štvrtok 9. augusta platí naďalej výstraha druhého stupňa. „V okrese Bratislava sa miestami očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 – 36 °C,“ píše Slovenský hydrometeorologický ústav. Pozor si treba dať opäť najmä v čase od 14.00 do 18.00 h.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk