Bratislavčania uvidia na Hlavnom námestí tradičný japonský čajový obrad

Azia festival kultura.jpg
Ilustračné: pixabay.com

Bratislava je plná podujatí, ktoré pomáhajú spoznávať kultúru iných krajín. Tentoraz sa obyvatelia hlavného mesta môžu tešiť na Áziu. 

Na Hlavnom námestí sa v piatok 27. a v sobotu 28. júla uskutoční Ázijský víkend. Podujatie sa bude konať v piatok od 16. do 22. hodiny. V sobotou táto akcia začne o dve hodiny neskôr, a taktiež bude trvať do 22. hodiny.

Slávnostné otvorenie podujatia je naplánované na 16. hodinu. O pol hodinu neskôr sa môžu tešiť návštevníci na ukážku tradičného japonského čajového obradu v podaní J. E. pána Juna Shimmiho a madam Shimmi. O 17. hodine sa predstaví krajina India. O 18. hodine sa môžu tešiť návštevníci na Vietnam, neskôr na Kórejskú republiku a Indonéziu. Ako posledná sa o 21. hodine predstaví Čína.

Azia azijsky festival podujatie.jpg
ilustračné: pixabay.com

V sobotu odštartuje podujatie opäť Čína o 18. hodine. O 19. hodine predvedie Japonsko ukážky bojových umení aikido, karate a kendo. Na záver podujatia sa predstavia Indonézia a Kórejská republika.  Návštevníci budú mať aj možnosť ochutnať pravé japonské saké. Vstup na toto podujatie je voľný.

Podujatie sa koná pod záštitou Bratislavského kultúrneho a informačného strediska a šiestich zastupiteľských úradov ázijských krajín. Súčasťou podujatia bude aj Veľvyslanectvo Japonska.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk